Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Відомо, скільки бурштину за час легалізації видобули на Рівненщині

На Рівненщині повідомили про статистику видобутого бурштину за період його легалізації.

Про це повідомляє очільник ОВА Віталій Коваль.

Загалом за три роки в області через електронні аукціони реалізовано 67 спеціальних дозволів на користування бурштиновими ділянками. З них 61 - на ділянки, площа яких не перевищує 10 га. 

За цей період легальний видобуток бурштину склав: 

  • 2020 -  3,5 тонн;
  • 2021 - 8,1 тонн;
  • 2022 – 13,9 тонн.

Тобто загалом після легалізації в області видобуто понад 25 тонн бурштину.

- Бізнес повірив у ці державні рішення, про що свідчить: активність на торгах (приймають участь від 3 до 5 учасників); суттєве зростання стартової ціни (в декілька разів  по багатьох виставлених на торги бурштинових ділянках), - додають в ОДА. 

Надходження від продажів спецдозволів у державний бюджет склали понад 65 мільйонів гривень.

Наразі загальні оцінені промислові запаси 8-ми розвіданих родовищ бурштину в області становлять більше 400 тонн. Перспективні ресурси бурштину на 67 ділянках, де вже проводяться геологорозвідувальні роботи та ділянках, які ще будуть реалізовані на аукціонах, оцінюються в кількості понад 1500 тонн.  

- Таким чином, промисловий видобуток бурштину в області може тривати ще декілька десятиліть. Легальний видобуток бурштину дає поштовх для розвитку окрім видобувної, ще й переробної галузі, зокрема, виготовлення виробів з бурштину. А це, відповідно, поштовх до створення нових робочих місць, - підсумовують в ОДА. 

Читати також