Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Виїжджав з одним рюкзаком: інфекціоніст із Харківщини рятує складних пацієнтів з COVID-19 у Рівному

Фото: Суспільне

Дмитро Курилов - інфекціоніст з Куп'янська, що на Харківщині. Від початку війни працював до останнього у лікарні рідного міста та рятував пацієнтів, проте, коли російські війська почали входити у місто, вирішив покинути його, щоб працювати у вільній Україні. 

Історію релокованого лікаря, що рятує життя рівнянам, розповідає Суспільне

Дмитро Курилов нині працює у відділенні пульмонології Рівненської обласної клінічної лікарні. Чоловікові 35 років. Попри постійні обстріли міста російською авіацією, він продовжував завідувати ковідним госпіталем.

"Авіація працювала по мостах через річку Оскіл. Працювала днів два-три, дуже так сильно. Авіація і сам проліт літака над містом — це було щось. Мене перевели тоді черговим лікарем у приймальний покій і я чергував по невідкладній допомозі", — пригадує він.

До квітня Дмитро продовжував працювати у лікарні. Саме тоді російські війська захопили правий берег міста і розпочали перекидати свою техніку далі.

"Танки, техніка, ці колони — це просто було щось. Це колона, яка починалась зранку і закінчувалась увечері. Вона йшла просто через наше місто. Гелікоптери, літаки, надзвукові, звукові ці літаки. Постійно було так", — продовжує лікар-інфекціоніст.

Плану, куди їхати, тоді не було, а з собою у лікаря був один рюкзак.

"Звернувся до керівництва в усній формі. Кажу: "Я розумію все, я не збираюсь працювати, у мене погляди трохи інші. Мене Україна виховала і дала освіту. Все, що у мене є, дала мені моя держава. Я не хочу працювати й допомагати на тій території", — пояснює чоловік.

Спочатку Дмитро потрапив до Івано-Франківська, потому на запрошення від одногрупників переїхав у Рівне. Інфекціоніст та лікар-фтизіатр з понад десятирічним досвідом зараз працює у відділенні пульмонології обласної клінічної лікарні:

"Одразу мене закріпили за відділенням пульмонології. Я хочу сказати дякую завідувачці цього відділення Наталі Іванівні. Вона прийняла мене дуже добре. Чесно, настільки, що можна сказати, по-материнськи".

Лікар каже, що жодного разу не мав думок піти з професії. Нині ж намагається розвивати відділення і втілювати нові проєкти.

"Після того, що ми пережили на ковіді, на цій пандемії... Пандемія на нас відзначилась дуже міцно, вона з нас зробила не лікарів, а якихось "залізних людей". Те, що ми бачили на пандемії, те, що зробила Delta у 2021 році, восени. Після того, хто там працював, працюватиме в будь-яких умовах", — резюмує лікар.

Куп'янськ українські військові звільнили у вересні.

 

Читати також