Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Вивчення англійської мови в інтернеті: переваги, недоліки і як організувати навчання

Деякі люди впевнені, що вивчення іноземних мов їм просто не дається. Саме цим вони виправдовують незнання англійської мови. Але насправді не існує тих, хто здатний або нездатний до отримання нових знань. Усе залежить від обраного підходу. Багато хто вивчав англійську в школі, але так і не заговорив нею. Проблема криється не в учневі, а в обраній програмі навчання. Можливо, варто змінити вибір і спробувати вивчення англійської мови онлайн. Це більш ефективний спосіб підвищити рівень знань і освоїти нові навички, або поліпшити вже наявні. До того ж зосередитися на навчанні можна в максимально комфортній обстановці.

Плюси вивчення англійської онлайн

Ось одразу кілька значущих причин, завдяки яким люди все частіше обирають вивчити англійську мову в інтернеті:

 1. Заняття проходять за стандартним розпорядком, і завжди можна запитати про все, що цікавить, у свого вчителя - граматика, лексика та ін. В якому форматі б не проходили уроки (у групі або індивідуально), можна продовжувати вчитися у своєму темпі, адже всі навчальні матеріали будуть доступні цілодобово.
 2. Для участі в уроці не потрібно довго добиратися до місця його проведення. Усього лише потрібно запустити комп'ютер, і можна починати. Буде більше часу на вивчення мови, і це означає, що прогрес буде досягнутий швидше.
 3. Дистанційні уроки дешевші за стандартні та індивідуальні. Плюс, економія грошей на дорогу.
 4. Вчитися можна з будь-якої точки земної кулі. Онлайн вивчення англійської мови - це ідеальний варіант для тих, хто полюбляє подорожувати, і не має можливості бути присутнім на занятті особисто.
 5. Ще один плюс дистанційних занять - простота адаптації. На звичайних очних уроках важко отримати максимум віддачі. Але на онлайн-заняттях можна сконцентруватися саме на тих нюансах, які спричиняють труднощі та потребують додаткового часу для їхнього освоєння. Успішність у всіх різна, але всім відкриті різноманітні навчальні матеріали в інтернеті.
 6. Все, що знадобиться для дистанційних уроків - комп'ютер, підключений до мережі. Новітні навчальні матеріали з електронними складовими дають можливість робити домашню роботу просто в мережі, а викладачеві - перевіряти їх онлайн. Завдання можуть бути надіслані на e-mail, а уроки проводяться через Skype або Zoom.

Мінуси вивчення англійської онлайн

Як уже було сказано, є безліч плюсів дистанційного вивчення англійської. Але є і деякі мінуси:

 1. Дистанційне навчання потребує більшої мотивації та самодисципліни від учня, ніж звичайне заняття в аудиторії. Доведеться регулярно боротися з лінню і відсутністю організації. Але поставлена мета і розуміння всіх плюсів, які можна отримати, вивчаючи англійську, дадуть можливість ефективніше засвоїти матеріал.
 2. Успіх занять цілком і повністю залежатиме від того, наскільки хороший інтернет на цей час. Під час вивчення англійської мови онлайн можуть виникнути технічні неполадки, затримка звуку або картинки, а також звичайне зависання комп'ютера. Але навіть у цьому випадку завжди залишаються доступними навчальні матеріали та посібники, що дозволяє не опускати руки.
 3. Суттєвим мінусом є брак реального живого спілкування з учителем чи іншими студентами. Але онлайн-формат уроків часто передбачає також і групові заняття, що дають змогу користуватися комунікативними навичками в реальному часі, нехай і в дещо обмеженому варіанті.

Як правильно організувати процес навчання

Дистанційні уроки в домашніх умовах проходять максимально комфортно. І викладачеві, і решті студентів не так уже й важливий зовнішній вигляд або поточне місцеперебування однокурсника. Найважливішим є присутність на занятті і заняття вчитися. І хоча віддалене заняття не традиційне, до нього теж потрібно вміти підготуватися:

 1. Уточнити свій рівень знання мови. Для цього сьогодні є багато спеціальних тестів, які також можна пройти онлайн. Багато курсів пропонують безплатне пробне заняття, де професійний викладач також може дати свою оцінку навичкам новачка.
 2. Знайти спокійне і тихий куток. Буде вкрай незручно, якщо заняття перерветься через зайві звуки або появу сторонніх людей у кадрі. Також слід переконатися в стійкості підключення.
 3. Відкрити посібник в інтернеті, підготувати конспект і зручну канцелярію для ведення запису. Вкрай важливо, щоб усі потрібні речі були поряд і ніщо стороннє не відвертало уваги від вивчення англійської мови.

Крім іншого, потрібно пам'ятати й про час. Наприклад, на звичайному занятті в мовній школі не можна залишати кабінет, поки воно не закінчиться. Дистанційні уроки так само вимагають посидючості та залученості в процес, поваги до оточуючих. Якщо обрано вивчення англійської мови в інтернеті, до нього потрібно поставитися відповідально.

Читати також