Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Війни і миру" уже не буде: у МОН анонсували великі зміни у шкільній програмі

Міністерство освіти та науки готує зміни до шкільних навчальних програм. Зокрема вони стосуватимуться таких предметів, як захист Вітчизни, зарубіжна література, історія України та всесвітня історія.

Про це під час телемарафону повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко. 

За його словами, наразі над цими змінами працює група спеціалістів. 

"Відповідно до наказу МОН, зараз працюють групи високопрофесійних спеціалістів, які створюють зміни до навчальних програм. До 15 червня ці групи мають подати результати до МОН, і ці зміни ми будемо вносити окремими нормативними документами", – сказав Вітренко.

Передусім зміни стосуватимуться предмету "Захисту Вітчизни". Зокрема практичної посиленості практичного боку предмету. 

- Діти мають знати, вміти, буде посилено національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти усвідомлювали, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку, – сказав заступник глави МОН.  

Із зарубіжної літератури зкоерма буде виключений роман російського письменника Льва Толстого "Війна и мир".

- Такого в Україні вивчати не будуть. Усе, що виспівує орківські війська, зникне з програми зарубіжної літератури, – додав Вітренко.

Що стосується історії України та всесвітньої історії, то будуть внесені зміни у методотолоію викладання цих предметів. 

- Будуть внесені зміни в методологію викладання історії (України) та світової історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та "руським міром" на основі історичної правди, – розповів Вітренко.

Крім того, за його словами, наразі опрацьовується питання щодо видання нових підручників. 

Андрій Вітренко зазначив, що тривають дискусії стосовно того, чи слід залишати когось із російських письменників в українській програмі. 

Читати також