Рівне Медіа

Власники нерухомості Рівненщини поповнили місцеві бюджети на майже 13 мільйонів гривень

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській області за січень поточного року власники нерухомості Рівненщини перерахували до місцевих бюджетів 12,3 млн. гривень, що на 21%, або на 2,2 млн. грн. більше надходжень січня минулого року.

 «Розвиток інфраструктури, освіти й охорони здоров’я, привабливість області для інвесторів, – усе це залежить від відповідального ставлення мешканців Рівненщини до сплати податків. Впевнений, що завдяки скоординованій взаємодії органів місцевого самоврядування, податкової служби області та платників податків нашого регіону місцеві бюджети і надалі зростатимуть. Саме надходження податків є головною умовою достатніх фінансових ресурсів місцевих бюджетів для  вирішення соціальних проблем регіону», – підкреслив в.о. начальника Головного управління ДПС в Рівненській області Віталій Чуй.

Нагадаємо, що платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів області за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомляють фіскальні органи області за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку, громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак, зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня. 

Читати також