Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Волонтерська замість Колгоспної: як називатимуться нові вулиці у Вараській громаді

У Вараській громаді триває процес дерадянізації та дерусифікації, який передбачає перейменування вулиць. Шість нових назв уже обрали під час громадських обговорень, ще шість мають обрати згодом, пише "Суспільне". 

Наприклад ,вулиця Колгоспна у Вараші існувала кілька десятків років. Тепер її назвуть Волонтерською. Так вирішили на засіданні виконкому, далі — рішення за депутатами міської ради на найближчій сесії. 

Вулиці перейменовують не лише у Вараші, а й у селах громади. Наприклад, у селі Більська Воля нові назви отримають вулиці Колгоспна та Бегми. У селі Рудка перейменують вулицю Жовтневу. 

Цьогоріч під час війни також перейменували дві вулиці в селі Сопачів.

"По Колгоспній у нас є багато молодих хлопців і дівчат, які також підтримали пропозицію назви Зоряна. А щодо Партизанської, то пропозицій не було від жителів, то ми так вирішили на комісії, що назвемо в честь піщаного кар'єра", — розповів "Суспільному" староста сіл Сопачів, Щоків і Діброва Сергій Бойко.

А ще у Вараші є вулиця Курчатова.

"До цього часу люди живуть радянським союзом, наші батьки і діти, тому ми маємо від цього відходити і маємо розвивати свою історію, своїх героїв, які створили новітню історію України", — каже заступник міського голови Вараша Дмитро Стецюк.

11 травня виконавчий комітет оголосив громадські обговорення. Жителі Вараської громади можуть запропонувати свої варіанти нових назв вулиць, не залежно від того, живуть вони там чи ні.

Читати також

03.07.2022 "Верес" презентував проекти ігрової форми на новий сезон

Наголошується, що перші два комплекти форми будуть виконані із використанням у дизайні елементів у стилі «мілітарі» - на знак подяки воїнам Збройних сил України. Резервний комплект форми міститиме зображення вовка - як символа народного клубу. - Головне завдання, яке ми намагалися реалізувати - щоб форма усіх команд нашого клубу чітко асоціювалася з Вересом. Це впізнаваність. Дякуємо дирекції нашого технічного партнера Kelme, які пообіцяли виготовити такі комплекти форми до початку нового сезону. Друге - ми намагалися висловити у цій формі наше ставлення до війни. І висловити подяку таким чином усім нашим захисникам. І третє - ця форма має допомогти нам перейти від витратної до дохідної частини. А саме - реалізації футболок серед вболівальників. - розповів віцепрезидент народного клубу Верес Михайло Волинець.

03.07.2022 Білоруські військові вчаться зводити понтонні переправи біля кордону з Рівненщиною

- На Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил республіки білорусь на ротаційній основі продовжують виконувати завдання з прикриття білорусько-українського кордону в прикордонних районах Брестської та Гомельської областей. Проводяться тренування з наведення понтонних переправ, - йдеться у повідомленні. Разом з тим, наголошується, що ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.

03.07.2022 У Рівному 12-річна переселенка плете патріотичні обереги військовим

- Військовий дуже радів і був розчулений ледь не до сліз. І дівчинка раділа. Ось лише емоції стримувала. Цьому її навчив місяць життя в окупації… Марія та її мама Оксана – з містечка Пологи Запорізької області. Тато - нині в ЗСУ. Після повномасштабного вторгнення рф тато відразу пішов у військкомат, а дівчинка, її мама і бабуся залишилися вдома утрьох. Вони пережили вибухи, вуличні бої, окупацію, відсутність світла, зв’язку і доступу до новин. У рідному місті пробули до квітня. Потім евакуювалися до Рівного. Нині Марія та Оксана допомагають у волонтерському штабі у драмтеатрі. Патріотичні браслети можна придбати там. Донат на розвиток доброї справи – 100 гривень. Кошти потрібні для витратних матеріалів. Дівчинка й надалі плестиме синьо-жовті сувеніри, які оберігатимуть наших захисників.