Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як часто треба поливати помідори у відкритому грунті

Фото - ілюстративне

При відсутності теплиці на ділянці з настанням теплих днів розсаду помідорів висаджують на грядки у відкритий грунт. Тут томатам потрібен особливий догляд, оскільки рослини не захищені від низьких і високих температур, вітрів, опадів. Особливу увагу слід приділити поливам, частота і рясність яких залежить від примх погоди. Як треба поливати помідори у відкритому грунті в спеку, при низьких температурах і під час дощів розберемося в цій статті.

При висадці у відкритий грунт саджанці рясно поливають водою, тому перший полив проводять не раніше ніж через 10-14 днів. Якщо в цей час на вулиці високі температури, потрібно стежити за вологістю грунту і притінити кущики, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені.

Грунт під молодими рослинами повністю висихати не повинен. У спеку, висаджену в грунт розсаду, треба поливати кожні 2-3 дні, але так, щоб земля на грядці не була завжди вологою. Верхній шар грунту перед поливом повинен обов’язково просихати. Кожен кущ поливають 1-2 літрами води.

Поливають помідори рано вранці або ближче до вечора, коли на грядки не будуть падати сонячні промені:

  1. Вранці поливи виконують до настання спеки, щоб рослини встигли отримати потрібну кількість вологи, поки вона не випарувалася.
  2. Пізно ввечері у відкритому грунті томати краще не поливати, так як вночі температура повітря знижується, і в сирому грунті легко розвиваються грибкові захворювання.

Увага! Про те, що томати потребують поливу, підкаже нижнє листя, яке почне згортатися.

При першому поливі томатів після висадки на грядку в воду рекомендується додати марганцівку (на 10 л – 2 г). Такий розчин є профілактичним засобом від фітофтори помідорів.

Коли розсада томатів вкорениться і почне рости, до початку цвітіння її поливають один раз в 5-6 днів , використовуючи для одного квадратного метра посадок 5 літрів води. якщо в цей період були рясні опади, поливи пропускають.

Як часто поливати помідори під час цвітіння

Частота поливів томатів у відкритому грунті повністю залежить від примх погоди. Помідори люблять рясні, але рідкісні поливи. Часті поливи дрібними дозами для цих рослин не підходять.

Під час цвітіння томати поливають 1 раз в тиждень, але обсяг води збільшують. У цей період 5 літрів води знадобиться для поливу кожної рослини. якщо ви вирощуєте у відкритому грунті високорослі сорти, їх поливають 8-10 літрами води під кущ. Виливати воду слід строго на корені, інакше при поливі рослин зверху квіти і бутони можуть обсипатися.

Скидати зав’язі і бутони рослини будуть і від нестачі вологи в грунті. У той же час зростаючі в перезволоженій землі томати легко уражаються різними хворобами.

Під час утворення зав’язей томатам потрібен калій, тому при поливах в лійку (10 л) можна додавати пару щіпок деревної золи.

Полив томатів під час плодоношення

У відкритому грунті, коли на помідорах почнуть з’являтися плоди, грунт зволожують по всій поверхні грядки. Частота поливів і обсяг води під час плодоношення залежить від сорту томатів:

  1. високорослі сорти поливають кожні 4 дні 10 літрами води на кущ. Поливи здійснюють до закінчення збору врожаю.
  2. низькорослі сорти під час плодоношення поливають 5 літрами кожен кущ, поступово скорочуючи обсяг води. Щоб плоди дозрівали рівномірно і не розтріскувалися, рослинам низькорослих сортів потрібно менше вологи. Приблизно за три тижні до збору врожаю поливи припиняють зовсім.

Дуже важливо, щоб під час плодоношення помідорів грунт був завжди помірно вологою. Пересихання грунту призведе до розтріскування плодів. Якщо грунт пересохла, не треба її відразу поливати великою кількістю води. Увечері вилийте під кущі по 1 літру води, а вранці полийте рослини як зазвичай.

Як дізнатися, що помідори пора полити? для цього на помідорній грядці з глибини близько 7 см слід взяти жменю грунту і міцно стиснути її в долоні. Коли кулак розтиснеться, добре зволожена земля повинна залишитися злиплий в грудку або трохи обсипатися. Якщо грунт не склеїться зовсім, томатам потрібен терміновий полив.

Як часто поливати помідори в спеку

У спекотну погоду частота поливів томатів змінюється. Поливати рослини рекомендується 1 раз в два дні або навіть кожен день, якщо температура повітря вище +32 градусів. При температурі в межах + 30 градусів поливи виконують 1 раз в три дні.

Якщо після висадки розсади стоїть спека, її поливають 2 рази в день.

На наступний день після поливу грунт між кущами обов’язково розпушують.

Найкращий час для поливу помідорів у спеку – ранній ранок. Зволожені рослини без проблем перенесуть високу температуру повітря.

Після спекотного дня ввечері теплою водою томати поливати не рекомендується. грунт під впливом високих температур сильно нагрівається, тому до кореневої системи вода доходить гарячою, що негативно позначається на розвитку рослин і зменшує плодоношення. Однак і холодну воду використовувати теж не можна. Найкраще рясно полити помідори рано вранці.

Під час плодоношення навіть у спеку помідори поливають один раз в 5-7 днів, але рясно. Більш часті поливи приведуть до того, що плоди почнуть лопатися.

Щоб земля не пересихала, грядку можна замульчувати компостом або торфом шаром в пару сантиметрів. Мульча допоможе помідорам витримати спеку.

Що робити, якщо немає можливості поливати томати ні вранці, ні ввечері? Досвідчені дачники, у яких є можливість приїжджати на свої ділянки тільки вдень, знайшли вихід з положення. Вони радять зробити між рядами борозенки і рясно їх поливати.

Читати також