Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Як доглядати за капустою влітку: корисні поради

Догляд за капустою влітку дуже важливий. Висаджена розсада прижилась, але це тільки половина справи. Ще попереду літо з поливами, внесенням добрив, обприскуваннями проти шкідників. І від усіх наших дій залежить, чи буде отриманий урожай, якої якості. Адже виростуть маленькі, з тріщинами, не здатні зберігатися взимку качани.

Підживлення, як частина догляду

Спочатку зростання капусті необхідні азотні добрива, фосфор і калій - під час формування качанів. Спочатку дають два підживлення аміачною селітрою (сечовиною) 6 -10 грам на кв.метр. А ось якщо дати азоту в надлишку влітку, то качани взимку при зберіганні загниють. Потім використовують сульфат калію, суперфосфат, інші калійні добрива 30 - 40 грам на відро води. Це оберігає від мокрих гнилей при зберіганні, підвищує лежкість.

Капусту не виростити без поливів

Ця рослина любить вологу. Правда є одне але. При осінніх затяжних дощах капуста часто розтріскується. Це відбувається тому, що ваші рослини не привчені до регулярних рясних поливів. А саме такі овочу і потрібні. Усього за сезон пізнім сортам буде потрібно до 10-ти (в засуху і при постійній жарі до 12), а раннім до 7 - 8-ми поливів. Причому на 1 кв.м. необхідно від 40 до 60 літрів води давати кожного разу.
Так само надмірне заливання або поливи з великими перервами, сприяють розтріскуванню молодих головок. Підживлення поєднують із поливами.

Як доглядаємо перед збиранням врожаю - не поливати майже за місяць до зрізання. Уникаючи зайвої вологи в цей період, ми покращуємо лежкість.

Як же боротися з шкідниками на капусті

У першу чергу залучайте природних ворогів капустяних шкідників. Для цього посійте поруч кріп, можна так само висадити кілька коренеплодів моркви. Їх цвітіння приверне ентомофагів.

Капустяну муху можна відлякувати шляхом розкладання змішаного з піском нафталіну або інших сильно пахнучих речовин, здатних відлякувати шкідників. Блішки ловляться на клейові прапорці, також можна від них накрити посадки (якщо вони невеликі) нетканим покривним матеріалом. Переглядайте рослини на наявність яйцекладок білявки, інших метеликів. Але це на маленьких територіях і при наявності вільного часу. Інакше доведеться вдатися до використання хімічних засобів - інсектицидів або відварів з рослинних препаратів, призначених для боротьби зі шкідниками.

До зав'язування качанів і протягом літа вести боротьбу з мухами, біланами, міллю, вогнівками, попелицями, жуками - листоїдами. У спекотні роки вони можуть давати по кілька поколінь.

При виявленні хворих рослин краще їх вирвати і знищити. Проводьте профілактичні огляди на фомоз, кілу, несправжню борошнисту росу та інших. Дотримання агротехніки, вирощування сильних рослин робить стійкою капусту до виникнення хвороб.

Читати також