Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як допомогти безпритульним тваринам зимою: 5 корисних порад

Ілюстративне фото

Взимку, сидячи в теплій квартирі, ми часто забуваємо про те, що є ті, хто не може потурбуватись про себе самостійно – наприклад, безпритульні тварини. В холодну пору року вони, як ніхто, потребують нашої допомоги і небайдужості.

Без допомоги людей у морози вони, у більшості випадків, приречені на смерть.

5 порад, які допоможуть врятувати життя братів наших менших взимку:

  1. Нагодуйте тварину, бажано чимось теплим, але не гарячим. Коли вона сита, їй легше підтримувати теплообіг в організмі. Особливо це стосується котів, оскільки за доброго харчування, вони здатні адаптуватися до холоду і спокійно перенести його без шкоди для здоров’я. Тварин ви можете нагодувати кашею, сосисками, молоком, навіть найдешевшим кормом, замоченим в гарячій воді.
  2. Не забувайте про воду. Зимою тваринам важко знайти джерело води, оскільки вона замерзає, а сніг часто забруднений хімікатами (особливо в великих містах). Тому потурбуйтеся, щоб тварини мали доступ до гарячої води (холодна швидше замерзає).
  3. Дозвольте тваринам грітися в під’їзді чи підвалі будинку, або зробіть для них тепле укриття на вулиці. Останнє важливо утеплити: для цього можна використати солому, або ж стару ковдру чи непотрібний одяг.
  4. Поділіться своїм теплом: подаруйте безпритульній тварині дім. Якщо ви вирішили взяти тварину додому, то, в першу чергу, відвезіть її до ветеринарної клініки, щоб перевірити на наявність захворювань, особливо, якщо у вас вдома вже є домашні улюбленці. Проте, не завжди є можливість забрати тваринку додому. В такому випадку, ви можете своїми силами знайти того, хто зможе це зробити. Інколи, для цього достатньо одного поста в соцмережах.
  5. Не забувайте й про птахів, бо поки лежить сніг, їм важко здобувати їжу самостійно. Птахів можна підгодовувати зерном, крупами, білим хлібом (в жодному разі не давайте їм чорний хліб), салом та м’ясом. Також залиште їм воду та прослідкуйте, щоб посудина з водою розташовувалася на висоті, за якої птахи не намочать лапки.

Важливо: прослідкуйте, щоб зерно, яке ви даєте птахам, не піддавалося обробці хімікатами для довшого зберігання, а м’ясо та сало було свіжим та не солоним.

Джерело: Рівненський обласний центр з гідрометеорології

Читати також