Цифрові валюти останніми роками стають дедалі популярнішими за рахунок свого впровадження у багато різних сфер. Курс AXS, BTC, SOL та інших монет дає можливість для заробітку шляхом застосування різноманітних стратегій на крипторинці. Сьогодні криптовалюта використовується не лише для фінансових розрахунків, а й для кредитування. Користувачі можуть позичати цифрові монети, включаючи валюту Ефір, Біткоїн та багато інших.
Що таке кредити у криптовалюті?
В основному в криптоіндустрії ви зустрінете кредити, представлені у вигляді мікропозик із забезпеченням у вигляді крипти. Іншими словами, ви вносите як заставу свої криптовалюти, такі як Ефіріум або інші монети, щоб отримати позику в іншій крипті або стейблкоінах. Заставна сума є гарантією того, що користувач поверне кошти. Якщо умови не будуть виконані, то вашу заставу конфіскують. Криптокредитування – це можливість зберегти свої інвестиції в крипту без продажу активів, при цьому ви отримуєте бажану ліквідність.
У криптосфері є й крипто-кредит без застави. Але такі умови трапляються нечасто. Криптокредитування передбачає кілька переваг, які роблять його кращим вибором на фоні традиційних позик:
- Швидкість. Оформлення кредиту під заставу криптовалюти займає мінімум часу, оскільки не потрібна перевірка кредитної історії.
- Доступність. Відсутність жорстких вимог робить цей вид позик відкритим для широкого кола користувачів.
- Гнучкість. Ви можете вибирати умови кредиту, враховуючи ціну застави та бажані терміни.
Зверніть увагу, що вам потрібно постійно відстежувати на Ethereum (ETH) курс або ціну іншої монети, яка використовується для застави. Щоб отримати криптопозику, спочатку слід вибрати надійний майданчик криптокредитування. Після цього позичальнику потрібно внести заставну суму, яка зазвичай перевищує суму кредиту. Це захистить кредитора від ринкової волатильності, якщо ціна Ефіріума чи іншої монети застави почне падати. Отримати криптопозику можна у доступній на платформі криптовалюті. Щоб закрити кредит, необхідно повернути позикові кошти та відсотки за ними у встановлений термін. Після цього ви зможете отримати свою заставу на ваш криптогаманець.
Як вибрати платформу для кредиту у криптовалюті?
Подібні послуги надають централізовані біржі та майданчики, які займаються криптофінансовими операціями та використовують блокчейн-технологію для автоматизації процесів. Щоб знайти відповідний сервіс, ви можете орієнтуватися на такі критерії:
- Репутація. Оцініть відгуки інших користувачів та загальне бачення біржі на ринку.
- Прозорість умов. Уважно вивчіть умови взяття кредиту криптовалюти, включаючи відсоткові ставки, комісії, штрафи.
- Рівень безпеки. Платформа повинна мати різні варіанти захисту активів та даних своїх користувачів.
Криптокредитування відкриває нові можливості для фінансової гнучкості, але потребує грамотного підходу та обережності. Брати криптопозику рекомендується лише тоді, коли ви повністю розумієте, про що йдеться мова у кредитному договорі. Зважайте на те, що криптооперації передбачають деякі ризики. Головний із них – волатильність, коли ціна Біткоіна, Ефіру крипти та інших монет може різко змінюватися. Крім того, можна зіткнутися із втратою доступу до гаманця, недостатнім регулюванням з боку законодавства тощо. Вживайте запобіжні заходи до того, як оформляти криптокредит.