Рівне Медіа

Як ховатимуть померлих від коронавірусу: інструкція від МОЗ

Фото - ілюстративне

У Міністерстві охорони здоров'я розробили інструкцію з поховання людей, які померли внаслідок ускладнень від COVID-19.

Як повідомляє УНІАН, у міністерстві рекомендують зменшити час і кількість людей, які проводжають людину в останній шлях, а також уникати прощальних поцілунків померлого.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров'я не дає рекомендацій стосовно поховання померлих від COVID-19.

"Наш оперативний штаб, який працює при Міністерстві охорони здоров'я, детально розглядав це питання та визначив всі можливі ризики, які можуть виникнути, і ми розробили певну інструкцію щодо цього, яка зараз лягає у нормативно-правовий акт МОЗ та чітко показує, як діяти на кожному етапі поховання, щоб не допустити можливого інфікування", - зазначив пан Ляшко.

За словами заступника міністра охорони здоров’я, найбільший ризик під час поховання становлять ритуальні обряди, які передбачають велике скупчення людей та прощальні поцілунки померлого.

"Це все ті точки, які треба унеможливити та запобігти їм, тому... ми змушені вам рекомендувати зменшити час і кількість людей, які проводжають людину в останню путь при коронавірусній хворобі, оскільки тут є можливість недотримання правил карантину, які сьогодні забороняють ритуальні обряди, і це може призвести до адміністративної і кримінальної відповідальності. Але в першу чергу це ризик і загроза інфікування, тому вчергове закликаємо уникати всього, що може призвести до передачі коронавірусної хвороби", - наголосив Віктор Ляшко.

Читати також