Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як обрати бойлер і скільки коштує його встановлення?

Нині, у міжопалювальний період, частина мешканців міст не мають у своїх помешканнях гарячої води - люди  шукають альтернативу. Одна з них – встановлення бойлера. Це – пристрій для нагрівання води. Представник компанії «Термоцентр» Володимир Сімчук розповів про основні фактори, на які варто звертати увагу при купівлі бойлера.

Вони бувають як на 15 літрів, так і на 50, 80, 100. Також є ще і проточні бойлери. Останні встановлюють, якщо немає місця на звичайний бойлер.

За словами Володимира Сімчука, найпоширенішими є 80-літрові бойлери.

«На 80 літрів – найпоширеніший бойлер, 80% всі встановлюють бойлери саме такого об’єму. Він коштує в середньому від 2 300 до 3 500 гривень. На 100 літрів – 2400 до 3900 гривень».

Купуючи бойлер варто звернути увагу на такі моменти:

  • Обирати варто компанію, яка має хороший досвід у цій сфері.

«Якщо бойлер Bosch – однозначно це буде хороший бойлер, бо всі знають, що таке Bosch . Зараз на ринку дуже багато бойлерів, але коли людина не знає, який купити, бо продавці скажуть ті, які їм вигідніше продати і дуже багато продавців самі не знають», - каже Володимир Сімчук.

  • Наявність сервісного центру у вашому місті.

«Один раз у рік бойлер треба обслуговувати – міняти магнієвий анод, чистити бойлер і якщо є якась технічна несправність, то треба буде звернутись не до майстра, який встановлював його, а в сервісний центр, який має бути записаний в гарантійному талоні», - додає Володимир Сімчук.

Якщо ви встановлюєте бойлер у приміщенні з централізованим водопостачанням, потрібно не пошкодувати кошти ще й на редуктор тиску.

«Є такий момент, кажуть «капає краник». Це аварійний кран, щоб бойлера не розірвав тиск. Таке трапляється, коли в нас централізована система постачання, бойлера ставлять у квартирах і в гарантійному талоні пише, що треба поставити редуктор тиску. Без редуктора тиску бойлер не є гарантійним, - каже представник компанії «Термоцентр». Цього ніхто не робить. Потім якщо щось стається, приїжджає сервісний центр, редуктора тиску немає і людина знову змушена купувати бойлер. Вартість редуктора - від 700 до 2500 гривень. Це не обов’язково, але бажано поставити, якщо це централізована система постачання, бо можуть  бути великі тиски».

Встановлення бойлера нині обходиться від 600 до 1000 гривень. Усе залежить від складності встановлення і інших факторів, які визначає майстер.

Читати також