Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Як обрізати і підготувати клематіси до зими: поради

Ілюстративне фото

Не за горами морози і власники ділянок повинні потурбуватися про квітучі рослини. В'юнкі клематіси тішать око все літо та початок осені, однак вони потребують особливої уваги у передзимовий період.
до зими.

Як обрізати та підготувати клематіси до зими

Вчені поділяють всі клематиси на три групи:

? Клематис, квіти якого цвітуть на пагонах попереднього року (група A). Восени у них вирізають лише хворі, поламані, сухі й непотрібні пагони, а верхівки здорових лише трішки вкорочують. У кінці жовтня або на початку листопада потрібно прибрати з-під куща листя та рослинні залишки. Потім підгорнути кущ на висоту 30-40 см або насипати на їхнє коріння пару відер піску з додаванням деревного попелу у розрахунку 250 г на одне відро, щоб коріння рослини не намокло. Батоги обережно укласти на землю й вкрити ялиновим гіллям, а зверху насипати тирси або сухого торфу і накрити це все поліетиленовою плівкою. Плівку добре закріпити, щоб укриття не зірвав вітер. Дуже важливо, щоб між пагонами й укриттям був повітряний прошарок. З настанням весни з рослини спочатку знімають поліетилен, потім шар субстрату, а ялинове гілля та пісок із попелом залишають доти, доки мине загроза весняних заморозків, і тільки після цього обережно підіймають клематис та розподіляють його по опорі.

? Клематис, квіти якого цвітуть як на пагонах минулого року, так і на пагонах поточного року (група В). Пагони (цвітуть двічі за сезон) вкорочують до висоти 1,2-1,5 м, а сухі, пошкоджені, хворі та зайві пагони видаляють під корінь. Вкривають як клематиси групи А.

? Клематиси, що цвітуть тільки на пагонах поточного року (група C), обрізають повністю, залишаючи на пагонах лише по 2-3 бруньки, підгортають піском на висоту пагонів (15-20 см), після чого їх засипають шаром тирси, торфу або перепрілого гною (20-25 см) і вкривають плівкою.

Для клематисів першої та другої груп існує універсальний спосіб обрізки: один пагін вкорочують до 1,5 м, на іншому залишають тільки 2-4 бруньки, і таким чином стрижуть увесь кущ (через пагін). Така обрізка поступово омолоджує кущ, а в клематисів групи В сприяє рівномірному розташуванні квітів по всьому кущі.

Обрізання клематисів проводиться і під час росту рослини, щоб продовжити період цвітіння!

Бонусні поради:

  • Яке укриття для клематисів зробити на зиму залежить від регіону, де Ви проживаєте. Адже, в південних областях України вони прекрасно зимують і без укриття.
  • Місце посадки повинне бути захищеним від протягів і добре освітленим, але бажане притінення в полуденні години.
  • Ґрунт краще брати суглинний, родючий, добре удобрений і дренований.
  • Найкраще місце посадки - пагорбок або спеціально зроблений насип, що не дозволить для коріння дорослої рослини, яке досягає метрової довжини, згнити від близькості ґрунтових вод.
  • Не використовуйте для підживлювання свіжий гній чи кислий торф - рослини цього не люблять.
  • Не садіть клематис впритул до стіни будинку (вода, що стікає після дощу з даху, не повинна потрапляти на клематис) або паркану, зберігайте дистанцію хоча б у 30 см.

Джерело

Читати також