Як підібрати ефективні засоби для полегшення симптомів ГРВІ

Багато хто плутає такі поняття, як ГРВІ, грип та застуда. Це з тим, що симптоматика у захворювань схожа — це висока температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, слабкість і озноб. Але важливо знати, на що захворів, щоб підібрати препарати для лікування. Необхідно за перших симптомів звертатися до лікарів за допомогою.

Ефективні препарати для лікування симптомів застуди

Застудою фахівці називають легкий перебіг інфекційного захворювання. В цьому разі потрібне лише симптоматичне лікування. Якщо ж застуда не минає за кілька днів лікування, ставлять діагноз ГРВІ. Грип - це різновид гострої респіраторної вірусної інфекції, яка вже супроводжується ускладненнями та тяжким перебігом.

Однак усунення симптомів проводиться у всіх випадках – для цього потрібні такі препарати:

  1. Краплі для носа. Погане самопочуття найчастіше починається саме із закладеності та чхання, адже саме тут у слизових оболонках і починають проникати віруси, активно розмножуючись. Важливо на цьому етапі зупинити інфекцію. Попередньо носові проходи слід прочистити морською водою, а потім використовувати судинозвужувальні спреї або краплі. 
  2. Ліки для горла. Більшість простудних захворювань супроводжуються болем та першінням у горлі. Варто тільки випити щось холодне або навіть пройтися в мороз, і можна відразу помітити такі симптоми у себе. Але також причина може ховатися в тому, що інфекція з носа спустилася нижче, тобто горло. Лікувати його можна спреями, розчинами, льодяниками, які містять натуральні активні інгредієнти та протизапальні, антисептичні компоненти. Вони зволожують слизову оболонку, знімають запалення і прибирають біль. 
  3. Препарати від кашлю. Коли з'являється кашель, це вже свідчить, що інфекція спустилася ще нижче. Він буває сухий та вологий. Важливо не запускати його, тому що це загрожує серйозними ускладненнями. Від вологого та від сухого кашлю є таблетки, сиропи. 
  4. Від високої температури. Під час застуди в організмі відбуваються різні патологічні процеси, що призводить до жару або ознобу. При цьому може боліти все тіло, м'язи. Лікарі не рекомендують збивати не дуже високу температуру, давши можливість організму самостійно подолати інфекцію. Але якщо вона зашкалює, слід прийняти спеціальні засоби, що значно покращать самопочуття. 

Лікарі рекомендують перед початком сезону вірусних захворювань проводити профілактичні заходи. Необхідно приймати вітаміни та мікроелементи для підтримки організму та імунітету зокрема, а також пити противірусні препарати. Останні містять активні компоненти, які підвищують захисні функції організму, тим самим не даючи вірусам швидко проникнути та почати розмножуватися. 

У будь-якому випадку слід звернутися до лікаря і перед сезоном застуд, і якщо ви вже захворіли. Він підбере ті препарати, які підійдуть з урахуванням ваших скарг і потреб. Так, багато ліків не можна давати дітям або для конкретного пацієнта потрібне коригування дозування, зазначеної виробником.

Читайте також