Рівне Медіа

Як позбутися від мух вдома і на дачі: перевірені методи

Фото - ілюстративне

У давнину ходило повір'я, що мухи з'являються виключно в тих будинках, де живуть багаті і заможні люди. Однак в сучасності з'явилася зовсім інша приказка на тему того, на що саме злітаються ці комахи. Як би там не було, мухи є переносниками небезпечних хвороб, а тому позбавлятися від них потрібно. Є перевірені способи, які допоможуть захиститися від цих комах у будинку.

Москітні сітки

Це простий, але зручний засіб, рятує не тільки від мух, а й інших комах, наприклад, комарів. Важливо тільки стежити за цілісністю полотна, адже якщо настирливий горобець зробить дзьобом пару дірок із зовнішнього боку, цього буде цілком достатньо, щоб комаха залетіла в будинок або на дачу. Експерти радять ставити сітки не тільки на вікнах, але навіть на дверях. Особливо ця порада актуальна для заміського будинку.

Запахи, що відлякують

Відомо, що мухи дуже чутливі до запахів. Деякі люди успішно використовують цю перевагу в боротьбі з цими комахами. Досить взяти аромалампу і додати туди пару крапель ефірного масла лаванди, цитрусових, м'яти, евкаліпта. Цей запах добре відлякує мух. Також можна скористатися гвоздикою - потрібно насипати її в невелику ємність і залишити на столі.

Ще одним ефективним способом є розпорошення горілки і спирту по квартирі. Необхідно додати цю рідину в пулевізатор і ретельно обробити квартиру.

Пастки для мух

Один з найпоширеніших методів боротьби з комахами. Пастки продаються в господарських магазинах в самих різних видах. Одні у вигляді липкої стрічки, інші у вигляді пляшки з приманкою, треті - у вигляді електрошоку. Суть цього пристрою полягає в тому, що муха, яка почула улюблений запах, летить до нього, а потім потрапляє в капкан, з якого вже не має можливості вибратися.

Отрути

Крім запахів, що впливають на мух, існують і суміші, які можуть їх відлякати. Є кілька народних перевірених рецептів. Їх можна легко і просто приготувати в домашніх умовах. Так, можна взяти 1 г сахарину і 10 г меду, просочуємо отриманою сумішшю папір і кладемо на підвіконня.

Настільки ж ефективною є суміш з чорного перцю з молоком, а також формаліну, соди і кефіру, змішаних в рівних пропорціях. Цим також можна обмазати шматочки паперу і помістити на чільне місце. До слова, існують і інші суміші, якими можна отруїти мух, але з ними важливо бути акуратним, адже якщо до них доберуться діти, отруєння не уникнути.

Рослини-мухоловки

Найпростіший і зручний спосіб - купити рослину-мухоловку. Наприклад, сукулент Pinguicula gigantea. Він ловить комах на свої липкі лисочки і вже не відпускає з полону. Є і ще одна квітка, яка прибула до нас з Англії, - Dionaea muscipula. Її листя служать приманкою для мух. Як тільки комаха їх торкнулася, чашечка закривається, немов з'їдаючи свою жертву. 

Читати також