Рівне Медіа

Як працює податкова служба у Рівному під час карантину?

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

У зв’язку із загрозою епідемії короновірусної інфекції та недопущенням масового поширення COVID-19 в Україні обмежено роботу центрів обслуговування платників. Про це повідомляє ГУ ДПС у Рівненській області.

Надання  адміністративних послуг та вирішення інших питань тимчасово здійснюється виключно дистанційними методами. Разом з тим, виняток становить надання таких адміністративних послуг, як видача картки платника податків (внесення до паспорта) про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та внесення до паспорта громадянина України  відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Ці послуги здійснюються виключно за попереднім записом по телефону або через електронну скриньку - rv.zvernennya@tax.gov.ua.

Зокрема, за січень-березень поточного року фахівцями податкової служби області вже було видано 12,8 тисячі карток платника податків (з одночасним внесенням до паспортів громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків).

Податкова служба нагадує громадянам, що для спілкування можна використовувати електронний сервіс ДПС: інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет».

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет, який надає можливість:

  • доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);
  • доступу до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;
  • подання декларації про майновий стан і доходи;
  • отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Крім того, для оперативного отримання інформаційно-довідкових послуг радимо звертатись до Контакт-центру ДПС.

Зокрема, оперативно отримати інформаційно-довідкові послуги можна:

  • скориставшись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом www.zir.tax.gov.ua (мобільний додаток «ЗІР ДПС» можна безкоштовно завантажити на власні мобільні пристрої, скориставшись інтернет-магазинами: AppStore та GooglePlay);
  • звернувшись до Контакт-центру ДПС за тел. 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку).

У неробочий час є можливість залишити запитання за допомогою сервісу «Залиште питання – ми Вам зателефонуємо» на електронну адресу: idd@tax.gov.ua (без використання кваліфікованого електронного підпису). Електронні листи повинні бути розміром не більше 976 Кб, або до 1 млн. символів. 

Для самостійного пошуку відповіді на запитання необхідно зайти в мережу Інтернет на Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс або на офіційний вебпортал ДПС у розділ «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

Читати також