Хороша господиня обов’язково візьме для заморозки молоді листочки щавлю, у яких більше вітамінів, до того ж вони набагато соковитіше. Найкраще заморожувати зелень відразу за придбанні або прямо з грядки, кому що доступно. Попередньо щавель обов’язково потрібно перебрати, так як можуть попастися хворі або зіпсовані листя.
Тепер можна ознайомитися з традиційним способом заморожування, для якого знадобляться наступні інгредієнти і предмети:
- пучок щавлю;
- вода;
- миска;
- кухонний рушник;
- друшляк;
- поліетиленовий пакет або пластиковий контейнер;
- ніж і обробна дошка (можна блендер).
Процедура підготовки та заморозки щавлю на зиму:
- Щавель перебираємо, щоб не займати місце в морозилці даремно пожовклими, пов’ялим листям або жорсткими стеблами з корінцями.
- Відібрані листочки добре промиваємо в проточній воді від піску і пилу, відкидаємо на друшляк і викладаємо на заздалегідь простеленій рушник. Потрібно дати щавелю добре обсохнути.
- Бажано листочки подрібнити перед заморожуванням ножем або в блендері, так як після розморожування цілий лист не завжди зручно нарізати для того ж борщу, щей або інших страв – щавель разлезается, втрачає консистенцію і зовнішній вигляд.
- Залишилося лише упакувати підготовлений щавель в пластиковий пакет або контейнер і можна відправляти зимувати в морозилку.
Вибір предмета для зберігання зелені буде залежати від можливостей вашої морозильної камери. Якщо камера маленька, то легше щавель зберігати в пакеті, при цьому випускаючи з нього все повітря, створюючи вакуум. Це допоможе заощадити і без того маленьке простір морозилки. Готовий пакет можна зберігати в морозилці всю зиму. Якщо ж є окрема морозильна камера великих розмірів, то можна заморозити щавлю набагато більше, використовуючи пластиковий харчової контейнер.
Зверніть увагу! З часом заморожений на зиму щавель може змінити свій зовнішній вигляд, стане не таким яскраво-зеленим, але це ніяк не позначається на його смакових і корисних властивостях.