Рівне Медіа

Як правильно збирати огірки в теплиці та на грядці

Затягувати з прибиранням дозрілих плодів не варто: по-перше, самі огірки перезріють, по-друге, вони почнуть красти поживні речовини у молоденьких побратимів.

В наших широтах найкращий урожай огірків зазвичай буває в липні. Але вже і в червні в городах можна знайти перші огірки – поки що в теплицях і парниках.

Тому вже пора задуматися над тим, як правильно збирати огірки в теплиці і прибирати огірки з грядки. Затягувати з прибиранням дозрілих плодів не варто: по-перше, самі огірки перезріють, по-друге, вони почнуть красти поживні речовини у молоденьких побратимів. Тому, як тільки огірок досяг потрібного розміру, пора його зривати.

Якщо говорити про час доби, то найкраще збирати огірки вранці - по холодку. Тобто поки прохолодно. Якщо рвати огірки у спеку, то плоди можуть втратити пружність і стати м'якими.

Робити це потрібно м'яко, нерізко: різкі рухи можуть нашкодити всьому кущу. Бувалі городники радять вказівний палець поставити під плодоніжкою, а великий палець – на протилежному боці огірка, а потім спокійно й акуратно відокремлювати огірок від стебла.

І пару слів про те, як часто треба зривати огірки. Проріджувати огіркові плантації рекомендується регулярно - раз на два-три дні, а в урожайний рік навіть частіше. Як уже зазначалося, в цьому випадку й огірки не перезріють, і кущу буде легше сформувати нові зав'язі, забезпечивши їх потрібною кількістю поживних речовин.

До слова, перезрілі огірки теж корисні. І, звичайно, вкрай корисні молоденькі огірочки та їхня шкірка. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі Навіщо їсти огірки: коли вони рятують і чим шкодять.

Нагадаємо, в Україні рвонули вгору ціни на огірки. Зниження цін на огірок виробники допускають лише в разі поліпшення погодних умов.

Джерело.

Читати також