Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Як рівнянам захиститися від гепатиту А?

фото - Фейсбук

Захворюваність на вірусний гепатит «А» на Рівненщині протягом останніх десяти років носила спорадичний характер. Востаннє підйом захворюваності зареєстровано в 2007 році, коли середній інтенсивний показник захворюваності по області склав 53,23, а по Україні – 16,86 на 100 тис.нас., пише Рівненський обласний лабораторний центр.

Захворювання нагадало про себе у м.Рівне, де протягом жовтня–листопада 2017 року серед мешканців обласного центру було зареєстровано понад 30 випадків вірусного гепатиту «А». Домінуючим шляхом передачі став контактно-побутовий. Серед захворілих 10 осередків (сімей) з двома та більше випадками захворювання. Даний факт свідчить про низьку культуру населення та малу обізнаність в профілактиці вірусного гепатиту «А».

Для профілактики вірусного гепатиту «А», враховуючи його шляхи передачі (контактно-побутовий, харчовий, водний) необхідно:

- не купувати продукти харчування на стихійних ринках, без відповідної документації;
- регулярно мити руки перед вживанням їжі, після відвідування громадських місць, туалету;
- ретельно мити під проточною водою свіжі овочі та фрукти;
- не пити воду з відкритих джерел;
- не займайтесь самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново зверніться до лікаря.

Гігієна та чистота – найкраща профілактика. Окрім цього, дієвим методом профілактики є проведення щеплення від гепатиту «А». На фармацевтичному ринку Україні представлені наступні вакцини: "Хаврикс" -720" - вакцина для дітей; "Хаврикс"-1440 - для дорослих; "Аваксим". Щеплення відноситься до рекомендованих. Вакцинацію проводять працівникам підвищеного епідеміологічного ризику: медичним працівникам, військовим, працівникам громадського харчування, персоналу дитячих дошкільних закладів,персоналу очисних каналізаційних споруд тощо.

Читати також