Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Як у кіно: на Рівненській АЕС на територію працівників впускають по відбитку руки

На Рівненській АЕС вперше серед АЕС України впроваджено допуск персоналу до захищеної зони за біометричними ознаками. Система реалізована коштом технічної допомоги Уряду ФРН та ДП «НАЕК «Енергоатом». Про це інформують на сайті РАЕС.

Проєкт технічної допомоги з боку Уряду Німеччини в межах глобальної ініціативи G7 був запропонований двом атомним електростанціям України – Рівненській та Южно-Українській.

Сьогодні простежується певне зростання зацікавленості до використання біометричних параметрів (індивідуальних фізичних ознак, зокрема відбитків пальців, геометрії обличчя, голосу, райдужної оболонки ока, геометрії руки, малюнку вен руки тощо) для ідентифікації людини, що все частіше застосовуються в сучасних системах безпеки.

Для РАЕС обрано біометричну технологію ідентифікації особи за малюнком вен долоні, оскільки цей спосіб є максимально безконтактним, що важливо та виправдано через пандемію COVID-19, а також біометрична система є максимально захищеною та спроможна працювати в автономному режимі з великим обсягом даних. Реалізація спільного проєкту тривала впродовж трьох років.

Роботи проходили досить успішно і основна їхня частина завершена наприкінці 2019 року – біометричними сканерами були обладнані всі контрольно-пропускні пункти — КПП-1, КПП-2, КПП-5, КПП-6, КПП-7, однак через пандемію подальше впровадження проєкту було призупинено.

У 2021 році відновлено та в дуже стислий термін завершено всі роботи, відтак сьогодні на РАЕС діє повноцінна цілісна система верифікації персоналу (перевірка з використанням індивідуальної електронної перепустки та малюнку вен долоні). Фірма-постачальник обладнання iCOGNIZE GmbH продовжує супроводжувати працездатність системи технічно, а її фахівці визнають успішність реалізації проєкту.

Нині за біометричними ознаками перетинає прохідні РАЕС весь персонал, включаючи транспортні й залізничні прохідні. Триває переведення на цей метод ідентифікації й працівників підрядних організацій.

Рівень фізичного захисту РАЕС після впровадження нової системи значно підвищився через мінімізацію і навіть виключення впливу людського фактора з процедури допуску працівників. Практично мінімізовано можливість несанкціонованого проходу на АЕС і, якщо припустити ймовірність підробки перепустки (викрадення, заволодіння), підбору пін-коду, то копіювання малюнку вен долоні людини практично неможливо, адже в кожного ця біометрична характеристика унікальна.
 

Читати також