Рівне Медіа

Як уберегтись від укусів комарів?

Зараз українці масово скаржаться на укуси кліщів, комарів, бджіл. Як захиститись від укусів комах та як позбутися свербіння на місті укусу?

Про лайфхаки боротьби з комахами в лісі розповіла скаут-лідерка Асоціації гайдів України Марія Макодзеба ефірі ранкового шоу «Сніданок з 1+1». Експертка радить одягати насамперед гарно продуманий одяг:

  • Зручні черевики, в яких ви не натрете ноги
  • Штани (спортивні або штани з натуральних тканин, які повністю захищають ноги)
  • Шкарпетки (для того, щоб комахи не пролізли під взуття)
  • Опущена і закрита сорочка.

Якщо покусали комахи, як позбавитися від свербежу? Марія Макодзеба поділилася дієвими не медичними способами, як позбутися свербежу:

Через те, що я не лікарка, я не компетентна, щоб розповідати, які мазі є дієвими. Коли ми їздимо в табори з вихованцями, в нас точно з собою є часник та лимон. Достатньо їх розрізати та помазати там, де вас покусали. Якщо ви розтерли укус та у вас є певні набряки, раджу використати хлоргексидин. Його можна придбати в будь-якій аптеці. І ще: пам’ятаєте бабусині рецепти? Була в дитинстві така «зірочка». Її дійсно можна намазати на укус та він буде менше чесатися.

Питання, яке цікавить зараз багатьох – чи дієві магазинні спреї проти укусів комах? Скаут розповіла нам свій досвід використання магазинних спреїв:

Я мандрувала в Карелію. Там дуже багато комах та мошок. Тож з особистого досвіду можу сказати, що ці спреї працюють десь 3-4 хвилини. А кожні 3-4 хвилини пшикатися чи маститися – незручно та некорисно. Знову ж таки можна звернутися до бабусиних лайфхаків: підпалити шишки та обдувати себе цим димом, намаститися старим одеколоном.

Читати також