Рівне Медіа

Як відучити дитину від гаджетів?

Фото - відкриті джерела

Важливо вчасно відгородити дитину від гаджетів, щоб уникнути проблем із зором і сном.

У сучасному світі діти мало не з пелюшок починають користуватися гаджетами. Вони вміють вмикати музику, завантажувати ігри, включати відеоролики і мультфільми. Деякі батьки відзначають успіхи своїх малюків і радіють їх здібностям.

Але чому тоді психологи сходяться на думці, що дітей слід відгороджувати від сучасних гаджетів?

Причин безліч, деякі з них досить вагомі:

  • через смартфон у дитини може сформувати залежність, яка з роками буде тілько рости. А в майбутньому може негативно впливати на псіхіку дитини;

  • через постійне користування смартфоном погіршується зір та сон, зннижується імунітет;

  • досліднікм встановили, що використання гаджетів впливає на затримку моторики та розвиток мови.

Як відволікти дитину від смартфона

Будьте прикладом

Відмовтеся від гаджетів самі. Якщо ви не випускаєте телефон з рук, навряд чи ваш малюк сам захоче знайти собі якесь інше заняття. Тому почніть з себе: відкладайте телефон, коли ви знаходитесь з дитиною і постарайтеся знайти спільне захоплення: читайте книги вголос, грайте в настільні ігри. Будьте прикладом для дитини, покажіть, що в світі існує безліч інших цікавих занять.

Знайдіть альтернативу

Замінити проведення часу за комп'ютером і смартфоном можна кружками і розвиваючими студіями. Згадайте, може ваша дитина говорилв, що хоче навчитися танцювати, співати або малювати. Важливо реалізовувати подібні бажання дитини, інакше він буде шукати віддушину в гаджетах.

Згідно з рекомендаціями дитячих психологів, потрібно і самому проявляти ініціативу, в разі, якщо ваша дитина не може визначитися з тим, чим хоче займатися у вільний від навчання час. Якщо дитина фанатіє від футболу, запишіть в відповідну секцію. Якщо ваші дітки артистичні, рушайте з ними в цирк або театр і запропонуйте їм самим взяти участь у театральній постановці.

3опоможіть дитині знайти друзів

Деяким дітям набагато складніше соціалізуватися, в такому випадку не можна залишатися осторонь: допоможіть дитині знайти друзів і заохочуйте їх до гри. Спільне проведення часу допоможе відвернути дитину від сучасних гаджетів.

Заведіть домашнього улюбленця

Багато дітей мріють про домашнього вихованця, але далеко не всі батьки наважуються на такий крок, і даремно. Таке сусідство позитивно впливає на фізіологічний і психологічне здоров'я дітей, і до того ж вчить дитину брати відповідальність за свого пухнастого друга. Більш того, проводячи багато часу з твариною, дитина стане потихеньку забувати про гаджет та ігри в смартфоні.

Говоріть «ні»

Не варто навідріз забороняти дитині користуватися гаджетом. Найкраще, що ви зможете зробити - строго обмежити по часу використання смартфона. Психологи радять встановити ліміт - 20, 30, 40 хвилин. Не слід дозволяти дитині користуватися смартфоном за столом, з приходом гостей на прогулянці і так далі. При цьому потрібно пояснити,, чому в даний момент недоречно користуватися телефоном.

Читати також