Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Як виростити великоквіткові хризантеми в саду: поради

Великоквіткові хризантеми можна висаджувати у відкритий грунт до їх зацвітання. Садити їх потрібно так, щоб потім рослини можна було накрити плівкою і рамами. Це дозволить вам виростити прекрасні великі хризантеми без пересадки.

Пересадка негативно відбивається на якості квіток. Квіти з пересаджених рослин стоять у вазі в 2-3 рази менше, ніж квіти з не пересаджених кущів.

Також можна висаджувати хризантеми у великі горщики, які повністю вкопуються в грунт в саду. А у вересні до настання заморозків горщики витягають із землі і переносять у теплицю чи інше приміщення. При цьому коренева система рослин не порушується, тому вони цвітуть рясно і довше стоять у зрізку.

Догляд

Для того щоб восени отримати красиві великі квітки хризантем, влітку під час їх активного росту необхідно забезпечити їм правильний догляд, регулярний полив і підгодівлі. На початку молоді рослини поливають часто, намагаючись не намочити листя.

Одним з найбільш важливих поживних елементів для розвитку великоквіткових хризантем є азот. Він істотно впливає на висоту куща, величину і забарвлення суцвіть і листя. Чим більше азоту в ґрунті, тим вище та крупніше будуть рослини, а забарвлення стане більш інтенсивною.

Однак тут потрібно дотримуватися баланс з іншими поживними речовинами, особливо фосфором. Фосфор прискорює зацвітання і підвищує стійкість до хвороб.

Корисно підгодовувати хризантеми натуральними органічними добривами: настоєм коров'яку, курячим послідом, настоєм біогумусу або сброженной травою.

Регулярно оглядайте крупноквіткові хризантеми, видаляючи відмерлі листя, так як вони можуть вражатися хворобами і шкідниками.

Живці, посаджені в кінці квітня і в травні, вирощують без прищіпки. А рослини, висаджені на початку весни або взимку, прищипують, щоб уникнути занадто раннього зацвітання. Першу прищіпку проводять після вкорінення на висоті 15 см, другу - при досягненні 25 см.

Для отримання високодекоративних великих хризантем використовують пасинкування і пинцировку – видаляють бічні пагони і бутони. Зазвичай залишають один пагін і один головний бутон.

Захист восени

Восени крупноквіткові хризантеми потрібно вкрити плівкою. Під плівку також краще натягнути тканину, для захисту від капає конденсату, який може зіпсувати декоративність деяких сортів. Поливати рослини в теплиці потрібно рясно, уникаючи попадання води на листя.

Читати також