Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як врятувати кущі троянд від попелиці: ТОП-3 простих методи

Як боротися з розанною попелиць і знищити її, не завдавши шкоди самими кольорами?

Існує три простих способи:

Спосіб №1

Коли шкідників небагато, можна їх просто знімати з рослин. Деякі садівники попередньо опускають руки у мильний розчин, інші змивають тлю з рожевого куща напором води. Можна використовувати для змивання шкідника мильний розчин. Якщо пагони дозволяють, спробуйте занурити бутони з попелиць у цей розчин. Після обробки кущі потрібно промити чистою водою. Робити це слід кожен вечір після заходу сонця протягом 1-2 тижнів.

А ось з домашніми квітами процедуру слід повторювати кілька разів протягом місяця, після чого виставити квітку на свіже повітря.

Спосіб №2

Сильним відлякуючим дією володіють настої золи, цибулі або часнику, гострого перцю, томатного бадилля і порошку гірчиці, кульбаби. Зазвичай один з цих інгредієнтів (200-400 грамів подрібнених коренів кульбаби або 400-600 грамів подрібненого листя) настоюється 10 літрів теплої води протягом 2-3 годин. Потім настій проціджують і відразу використовують для обприскування. Повторювати процедуру можна кожні 10-14 днів.

Існує також натуральні препарат "Антитлин". Його застосовують до і після цвітіння рослин, настій готують у співвідношенні 1:20, тобто 10 літрів на 100 квадратних метрів.

Також можна використовувати природних ворогів попелиці - сонечок, щипавок, журчалок, златоглазок. Залучайте їх в свій сад кмином і кропом, морквою і петрушкою.

Спосіб №3

Хімічні обприскувачі - найбільш радикальний метод, який краще використовувати тільки в крайньому випадку. Вибирайте ті інсектициди, на яких є позначка "для троянд і винограду". Проводити обробку краще ввечері, в суху і безвітряну погоду, а вранці перевіряти ефект. Якщо попелиця лежить під кущем - значить обробка пройшла успішно. Навіть якщо на пагонах ще є комахи, це не означає, що вони живі, просто попелиця виділяє клейку рідину, до якої прилипає сама.

Можна використовувати такі препарати препарати проти попелиці на трояндах: "Актара", "Актарофит", "Актелік", "Актофіт", "Антитля".

Читати також

03.07.2022 Три помилки городників, які призводять до пустоцвітів на огірках

Причини переважання пустоцвіту на огірках можуть мати природний характер. Наприклад, якщо для посіву використане занадто молоде насіння або посадковий матеріал узятий від гібридів. Однак з боку городників теж зустрічаються помилки, що призводять до відсутності жіночих квіток, з яких формується зав'язь. Три типових неправильних дії — посадка огірків в тіні, порушення режиму поливу, незбалансовані підгодівлі, інформує Ukr.Media.