Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як закрити березовий сік: 10 простих рецептів

Фото - HealthDay

Березовий сік – це смачний та корисний напій, в склад якого входить безліч вітамінів, органічних кислот, ефірних масел і мікроелементів. Всі перераховані компоненти необхідні людському організму. Зберігається свіжий продукт недовго. Однак при бажанні можна законсервувати його на зиму. Як правильно приготувати сік берези в домашніх умовах?

№1. Березовий сік на зиму – рецепт консервації

Візьміть:

 • Березовий сік 3 л.;
 • Цукор пісок 1 скл.;
 • Лимонна кислота 1/8 ч. л.

Спосіб приготування: 

Доведіть до кипіння березовий сік, додайте цукор, кислоту лимонну, перелийте сік в простерилізовану банку до самого верху, щоб коли покладете кришку трішки перелилось через край та закатайте.

№2. Сік берези з шипшиновими ягодами

Візьміть:

 • Березовий сік 3 л.;
 • Цукор пісок 1 скл.;
 • Лимонна кислота 1/8 ч. л.;
 • Сухі ягоди шипшини 14 шт.

Спосіб приготування: 

Доведіть до кипіння березовий сік, додайте цукор та кислоту лимонну. В банку покладіть 14 сухих ягід шипшини, перелийте сік в простерилізовану банку до самого верху, щоб коли покладете кришку трішки перелилось через край та закатайте.

№3. Березовий сік із чорносливом

Візьміть:

 • Березовий сік 3 л.;
 • Цукор пісок 1 скл.;
 • Лимонна кислота 1/2 ч. л.;
 • Чорнослив 7 шт.

Спосіб приготування: 

Доведіть до кипіння березовий сік, додайте цукор та кислоту лимонну. В банку покладіть чорнослив, перелийте сік в простерилізовану банку до самого верху, щоб коли покладете кришку трішки перелилось через край та закатайте. Колір повинен стати коричневим.

№4. Березовий сік з лимоном, апельсином та ківі

Візьміть:

 • Березовий сік 3 л.;
 • Цукор пісок 1 скл.;
 • Лимонна кислота ¼ ч. л.;
 • Лимони, апельсини та ківі.

Спосіб приготування: 

Доведіть до кипіння березовий сік, додайте цукор та кислоту лимонну. В банку покладіть порізані кружечками ківі, лимони або апельсини, перелийте сік в простерилізовану банку до самого верху, щоб коли покладете кришку трішки перелилось через край та закатайте.

№5. Березовий сік із пагонами смородини

До соку додайте цукор, дрібку кислоти лимонної, покладіть 3 пагони смородини, доведіть до кипіння та закатайте.  Виходить дуже смачно!

№6. Березовий сік аналог чаю “Ліптон” 

Дайте соку закипіти, додайте сушені яблука та цукор. Залийте в стерильні банки, додайте 4 кружечки лимона та закатайте стерильними кришками.

№7. Березовий сік з ананасом 

Декілька скибок очищеного ананаса покладіть у 3 літрову банку. Доведіть до кипіння березовий сік, додайте цукор та кислоту лимонну. Перелийте сік в банку до самого верху, щоб коли покладете кришку трішки перелилось через край та закатайте.

№8. Березовий сік з апельсинами та родзинками

Приготуйте: 3 кружки апельсина, чашку родзинок, дрібку лимонної кислоти, 9 ст. л. цукру піску. Все це покладіть до 3-х літрової банки соку.

№9. Березовий сік із льодяниками “Барбарису”, “Дюшесу” та м’ятою

Покладіть в 3-літрову банку 4 цукерки, 2 кружечки лимону чи апельсину, 1/2 ч. л. лимонної кислоти та 250 грамів цукру. Залийте киплячим соком та закатайте. Переверніть банку та накрийте рушником.

№10. Березовий сік із чаю каркаде 

Коли закипить сік додайте 1 склянку цукру-піску, 1 ч. л. без гірки кислоти лимонної та 2 ст. л. чаю каркаде. За бажанням додайте гілку м’яти. Залийте в стерильні банки, додайте 2-3 кружечки лимону та закатайте.

Джерело.

Читати також

03.02.2023 Прокурори Рівненщини повернули громаді Волині понад 150 тис грн

Так, Камінь-Каширською окружною прокуратурою Волинської області встановлено, що у 2021 році між приватним товариством і відділом освіти укладено договір про закупівлю пального для заправки шкільних автобусів. За час виконання цього договору до нього шість разів вносились зміни, які, зрештою, призвели до збільшення ціни за 1 л дизпалива та бензину майже на чверть, хоча коливання ціни на пальне на відповідному ринку товарів у той час не було. Внаслідок цього управління освіти недотримало понад 6,5 тонн пального, якого б вистачило для перевезення дітей впродовж місяця. Це стало підставою для звернення з відповідним позовом до суду. Судом першої інстанції винесено рішення на користь суб’єкта підприємницької діяльності, який діючи недобросовісно, в порушення Закону України «Про публічні закупівлі», без належного обґрунтування та документального підтвердження змінював 6 разів за 2 місяці ціну за одиницю товару. Займаючи принципову позицію та не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Рівненською обласною прокуратурою подано до суду апеляційну скаргу. Північно-західний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокурора та задоволив позов. Відтак збитки, завдані місцевому бюджету, підлягають примусовому стягненню.