Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Як зберегти спину здоровою: поради рівнянам, які планують перестановку вдома

Запланували перестановку вдома - обов’язково збережіть собі ці поради.

Близько 90% випадків болю у спині залежать від певних положень і рухів, пише Уляна Супрун. Тож якщо ви на ці довгі вихідні плануєте інтенсивні фізичні навантаження або ж навпаки, провести час біля серіалів на дивані - підготуйтеся, щоби раптовий біль не зіпсував вам плани.

Наводимо прості та дієві поради, які не замінять повноцінних консультацій з лікарем, проте дозволять краще розуміти свій стан, зменшити відчуття болю і дискомфорту та залишатись здоровими.

- Важкоатлети розігріваються перед підйомом штанги. Спробуйте і ви.

Якщо вам потрібно підіймати важкі предмети - підготуйтеся заздалегідь. Перед цим розігрійтеся, продумайте, як ви будете брати вантаж, за що хапатися, де нести, як ставити та що потрібно, щоб полегшити роботу. Пам’ятайте, що вантаж потрібно тримати якомога ближче до тіла та виконувати підйоми і повороти з допомогою ніг. Використання сильних м'язів ніг допоможе зняти навантаження зі спини. Також намагайтеся утримувати спину рівною, зберігаючи вигини хребта.

- Сидіння - нове куріння. Краще не зловживайте!

Якщо запланували провести час з попкорном і серіалами, не забувайте час від часу змінювати положення, вставати та розминатися. Пам’ятайте, що головне для здоров’я спини - це рух. Якщо довго сидите - обов’язково виконуйте зворотний рух - нахили або прогини назад. Якщо довелося довго простояти на ногах, наприклад у транспорті, переступайте з ноги на ногу, злегка розслабте ноги в колінах. Та намагайтеся триматися за той поручень, що збоку, а не над головою.

- Знайдіть свій “рятувальний рух”

Біль у спині рано чи пізно виникає майже у кожної людини та періодично повторюється протягом життя. У більшості випадків напади болю носять стереотипний (схожий) характер. Щоб бути готовим до нападу болю - виберіть свою вправу заздалегідь.

Варіанти вправ для спини знаходьте тут (https://goo.gl/7GyXdD) (https://goo.gl/hE6Nse). Крім того, ці вправи можна виконувати як профілактику виникнення болю.

Більше лайфхаків читайте на сайті МОЗ України: https://goo.gl/By34Lv

Читати також