Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Яка ситуація із захворюваністю на туберкульоз у Рівненській області?

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД та туберкульоз залишається однією з найгостріших проблем громадського здоров’я, зокрема й на Рівненщині. Торік на обліку перебувало 5 775 хворих на туберкульоз, у 496 з них - активна форма.

Сьогодні під час координаційної ради з питань протидії туберкульозу у Рівненській ОДА обговорили питання створення умов рівного доступу населення до лікувальних та профілактичних послуг.

Як розповідає директор обласного Фтизіопульмонологічного медичного центру Андрій Селіванов, у минулому році Центр проконсультував 11 642 людини, ще 3 685 осіб отримали консультації вузькопрофільних спеціалістів.

«Люди повинні пам’ятати основне правило - вчасне виявлення хвороби гарантує повноцінне охоплення і гарантію лікування, яке допоможе. Відсоток занедбаних випадків недуги зростає і наразі становить 64,5%. За нашими даними минулого року, 85% хворих не мали підписаних декларацій з сімейними лікарями. Це неприпустимо, адже зона відповідальності за власне здоров’я залежить від нас самих», - зазначив Андрій Селіванов.

Так, в ході координаційної ради було вирішено, що для забезпечення ефективної роботи необхідно розробити міждисциплінарні моделі лікування та догляду. А також співпрацювати між медичними закладами різних рівнів медичної допомоги та залучати громадські організації.

Учасники ради переконані, що лише такий підхід забезпечить високий рівень мотивації на усіх рівнях та допоможе на ранніх стадіях при виявленні недуги.

Нагадаємо, наразі в Україні реалізується Державна стратегія у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусними гепатитами на період до 2030 року.

На Рівненщині також затверджена додаткова програма протидії захворювання на туберкульоз до 2023 року.

Читати також