Рівне Медіа

Які квіти посадити на кладовищі: перелік невибагливих рослин

У квітні українці традиційно облагороджують могили рідних та близьких. На Провідну неділю люди йдуть на цвинтарі та несуть квіти та гостинці після Великодня. Останні роки українці відмовляються від пластикових квітів та надають перевагу живим зрізаним букетам або ж багаторічникам, які можна посадити.

Отож, які квіти є невибагливими та стійкими до посухи - ми підібрали перелік сортів.

  • Барвінок. Він невибагливий, його можна посадити на могилу, розташовану і на сонці, і в тіні. Рослина — вічнозелена, з глянцевими листям темно-зеленого кольору і блакитними (фіолетовими) квітками. Барвінок багато народів вважають поминальним, що символізує вічну пам’ять.
  • Флокс шилоподібний вічнозелений. Він утворює на могилі густе покриття. Квітки рожеві, білі, лілові, червоні у великій кількості з’являються в літній сезон двічі: спочатку і в кінці його. Ці рослини стійкі до посухи і не люблять зайву вологість. Віддають перевагу світлим місця, збіднений грунт. При посадці в родючий чорнозем флокси утворюють багато зеленого листя і мало квіток.
  • Примула. Ця весняна квітка є однією із перших, які зацвітають. Примули є невибагливі - їх часто використовують у міському озелененні.
  • Тюльпани. Весняні символи також не потребують догляду. Особливо непримхливими є ботанічні сорти, які не потрібно викопувати восени.
  • Маргаритки. Ці милі та барвисті квіти є компактними та добре виносять тінь та півтінь. 
  • Чорнобривці: Ці невеликі кущики є однорічними, але вони дуже "живучі" та мають красиві, кучеряві суцвіття.
  • Конвалії. Перевагою конвалій є те, що вони мають сильне кореневище і з часом утворять красивий килим білих квітів та зеленого листя. Варто враховувати, що конвалії є агресивною рослиною і можуть витіснити інші квіти.

Читати також