Рівне Медіа

Які ліки повинні бути в аптечці на випадок коронавірусу

Фото - ілюстративне

Відомий український лікар Євген Комаровський розповів, які ліки повинні бути в аптечці, щоб допомогти собі при захворюванні коронавірусом. Він записав відеоінструкцію самопорятунку при COVID-19, в якій зазначив, що в світі немає ліків від нього, але допомогти полегшити симптоми можуть давно відомі ліки, пише Обозреватель.

ЧИТАЙТЕ ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Насамперед, він наголосив, що при перших симптомах ГРВІ не можна припиняти вживати ліки від хронічних захворювань, а деякі потрібно збільшити дозу.  Крім того, потрібно мати в аптечці ліки, які не використовуються повсякденному житті.

Отже, мати в аптечці вдома він радить:

  • Жарознижувальні засоби

1. Парацетамол. Максимальна кількість 1,5 г = 1500 мг на добу для дорослої людини.

2. Ібупрофен. 1,2 г = 1200 мг за добу – доза для дорослої людини.

Якщо вони не діють, необхідно звернутися до лікаря, а також пити більше рідини.

  • Засіб для пероральної регідратації

Лікар дав рецепт засобу для пероральної регітратаціі. Як виявилося, його можна приготувати самостійно, і при достатньому вживанні крапельниці не знадобляться.

Рецепт засобу для пероральної регідратації:

  • звичайна кухонна сіль – 3 г
  • звичайний цукор (сахароза) – 18 г
  • вода – 1 л

Аптечні засоби:

  • Біль у горлі

При болю в горлі можна використовувати симптоматичні засоби для полегшення (вони не лікують, але буде легше). Можна використовувати більшість спреїв, льодяників і таблеток для полегшення симптомів.

Засоби для полегшення болю в горлі:

  • Сухий кашель і проблеми з носовим диханням

Комаровський відзначає, що з ліками від сухого кашлю потрібно бути більш обережним. Найкраще багато пити рідини, тоді жодні відхаркувальні засоби не потрібні.

Щоб зменшити ризик захворіти коронавірусом з ускладненнями, Комаровський радить дихати чистим свіжим повітрям, пити багато рідини, дивитися гарне кіно і промивати ніс сольовими рідинами при ускладненому диханні.

Сольові розчини для промивання носа:

Сольовий розчин також можна зробити самостійно:

  • 1 ч ложка солі
  • 1 л кип'яченої води

І капати з піпетки в ніс, щоб вимити слиз. Якщо ви не можете дихати носом, це дуже небезпечно. Коли ви дихаєте ротом, дуже швидко засихає слиз у легенях.

  • Судинозвужувальні препарати

Вам обов'язково знадобляться судинозвужувальні препарати. Комаровський радить у такому випадку використовувати оксиметазолін. Його можна використовувати раз на 12 годин і не більше 5 днів поспіль.

Список торгових назв оксіметазоліну:

"У більшості випадків організм здатний сам справитися з вірусом, йому тільки потрібно створити гарні умови для цього", - підсумував Комаровський.

Читати також