Сучасні геріатричні центри, які відповідають європейським стандартам якості та безпеки, мають мало спільного з державними закладами та тими стереотипами, що склались навколо них у минулому, коли вони тільки з’являлись в Україні. Сьогодні приватні будинки для літніх людей — це зовсім інший рівень надання послуг. Наша редакція спеціально відвідала один із таких закладів, щоб у всіх подробицях зрозуміти, як пансіонати забезпечують високу якість своїх послуг.
Повна безпека, нові затверджені психологічні підходи до підопічних, цілодобовий догляд, увага до всіх потреб та запитів пенсіонерів, медичний моніторинг — те, що за замовчуванням отримують клієнти таких центрів. Але не менш важливо, що у пансіонатах підтримується високий рівень комфорту, без якого ні про яку якість життя не могло бути й мови. Детально побачити всі кімнати та територію закладу, який ми відвідали, можна на фото за лінком https://pansionat-zabota.com/. Але навіть вони не повною мірою передають всі особливості проживання у будинках для літніх людей.
Умови, які впливають на високий рівень комфорту приватного геріатричного пансіонату
За останньою статистикою від Пенсійного Фонду, кількість літніх людей в подальші декілька років буде лише зростати, що зумовлено демографічним розривом поколінь. У цій ситуації питання догляду за пенсіонерами стоїть особливо гостро, адже все більше родин стикаються з неможливістю організувати домашній, а іноді цілодобовий догляд за близькими. Чи може приватний будинок для літніх людей стати розумною та виправданою альтернативою? Розбираймося.
Перший критерій, за яким оцінюють рівень життя та комфорту, це умови, в яких перебувають у закладі підопічні. На прикладі пансіонату «Забота» розглянемо ці умови:
- Окремі кімнати на 1-4 людей, де є все необхідне для проживання. Окремі сан.вузли, сучасний ремонт, кондиціонери, телевізори, інтернет, багатофункціональні ліжка та ортопедичні матраци — це все за замовчуванням доступно клієнтам.
- Велика територія під охороною. Стежки, паркова зона, альтанки та чисте повітря — жильці можуть гуляти, дихати свіжим повітрям, займатися фізкультурою і при цьому не переживати за власну безпеку.
- Дієтичне, збалансоване меню з 4-5 прийомами їжі. Готують страви прямо тут, на власній кухні, з урахуванням потреб кожного пенсіонера.
- Повний догляд. Щоденне прибирання, заміна та прання постільної білизни й речей (є власна пральня), допомога з гігієнічними процедурами, стрижка, гоління — проживання тут організоване за принципом санаторію, тобто, всі побутові задачі на себе бере персонал.
- Цілодобовий нагляд від доглядальниць. Які б потреби не були у підопічних, персонал швидко на них реагує. У тому числі це стосується лежачих хворих, людей з обмеженими можливостями, які не можуть самостійно пересуватися, купатися, їсти тощо. У кімнатах є кнопка виклику доглядальниць.
- Медичний моніторинг. У приватному пансіонаті проводяться щоденні огляди від лікаря, за потребою викликають вузьких спеціалістів, контролюють забір аналізів, прийом ліків. Також є послуги хоспісу, реабілітації, лікувального масажу.
Санаторні та сучасні умови з великою територією без нестачі місця — ключові критерії того, що пенсіонери живуть тут у комфорті.
Інші фактори, що впливають на якість життя
Окрім загальних умов, що роблять проживання комфортним та сучасним, є ще й інші фактори, що впливають на добробут пенсіонерів:
- м’яка адаптація та психологічна підтримка не тільки від психологів, але й від досвідченого персоналу у цілому;
- можливість спілкуватися з людьми тієї ж вікової категорії;
- організація дозвілля — концерти, тематичні вечори, свята, хобі;
- уважність та повага з боку персоналу — це не просто доглядальниці та медсестри, які реагують на прохання та запити від клієнтів, але й люди, з якими у пенсіонерів тісний, близький контакт.
Також родичі мають можливість відвідувати своїх близьких у будь-який час, навіть забирати їх додому. Ці всі моменти оговорюються з адміністрацією, доступне часткове проживання.