Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Якщо б Україна була в НАТО, усе одно була б битва за незалежність - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський упевнений, що якщо б Україна була членом НАТО, то все одно була б "битва за незалежність". 

Про це він сказав під час спілкування зі студентською спільнотою провідних університетів Великої Британії.

Відповідаючи на запитання щодо того, що Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО та швидко отримали певну потужну відповідь, на відміну від України, Зеленський зазначив: "Я дуже радий за Фінляндію і Швецію. Я вважаю, що це дуже дорослий вибір. Єдине, що, на жаль, цей вибір був через те, що почалася війна в Україні. Але вважаю, що ця агресія призвела і до таких рішень цих дуже поважних країн, їх лідерів і найголовніше - їх суспільства".

Він висловив упевненість, що таке рішення допоможе Фінляндії та Швеції захистити свій народ у разі російської агресії або будь-якої агресії будь-кого, хто не поважає суверенітет, територіальну цілісність і права людини.

"Україна хотіла цього (вступу до НАТО, ред.) до вторгнення. Україна хотіла цього до початку війни ще у 2014 році... Що я відчуваю? Я можу вам сказати тільки одне: відчувати за ті чи інші невдалі кроки повинні ті, хто так крокували, так ходили. Я відчуваю, що нам могли правильні вчасні рішення тих чи інших інституцій зберегти велику кількість людей живими, які загинули через цю війну, через вже два етапи цієї кривавої частинки нашої історії", - зауважив Зеленський.

На його думку, якби Україна була членом Альянсу, то битва за її незалежність усе одно б відбулася.

"Якщо б Україна була в НАТО, я впевнений, усе одно була б битва за незалежність України. Але було б по-іншому. Мені так здається. Не було б стільки втрат, міг би бути якийсь невеличкий військовий конфлікт чи провокації з боку Росії, їх непогодження, тощо. Але я вважаю, що ми б зберегли велику кількість людей", - сказав глава держави.

За матеріалами УНІАН

Читати також

30.06.2022 Майже 700 тис українців не отримали другу дозу вакцини проти COVID-19

Загалом: Першу дозу отримали 15,9 млн осіб. Завершили базовий курс вакцинації — 15,2 млн українців. Отримали бустерне щеплення — 1,4 млн осіб. Разом з тим медична інфраструктура з вакцинації наразі дозволяє робити щепленням всім, хто цього потребує, у відносно безпечних регіонах. Лише за минулий тиждень працювали майже 2500 пунктів щеплення та 109 центрів масової вакцинації. Щеплювали українців 463 мобільні бригади. - Зараз особливо важливо піклуватись про себе та здоров’я близьких, адже цим ми не лише зберігаємо власне життя, а й даємо змогу медикам працювати задля порятунку постраждалих внаслідок війни.

30.06.2022 Ракетні обстріли по лісах Житомирщини: збитки склали більше 35 мільйонів гривень

У результаті ракетного обстрілу здійсненого окупантами по лісам Житомирщини, постраждали такі піжприємства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства: ДП «Коростенське ЛМГ», ДП «Народицьке СЛГ», ДП «Овруцьке СЛГ», ДП «Радомишльське ЛМГ», ДП «Коростишівське ЛГ». Під час горіння лісових масивів (у 15 випадках лісових пожеж) відбулось забруднення атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин на загальній площі лісових насаджень 21,55 га. Загальний розмір шкоди завданий атмосферному повітрю склав 35 мільйонів 796 тисяч гривень. Відповідні матеріали та розрахунки передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України та правоохоронних органів з метою долучення до кримінальних справ та в подальшому стягнення збитків нанесених довкіллю з російської федерації.

30.06.2022 "Було багато трупів": російський моряк - про невдалий порятунок крейсера "Москва"

«Там було багато трупів і, переважно, порятунок відбувався дуже сумно. Корабель втратили, він потонув, його не змогли відбуксирувати…Я надивився, що було на «Москві», і не хотів далі бачити, що посередині моря вмираєш. Це дуже страшно. І я відмовився…» – розповідає колишній матрос. Так він вирішив піти у піхотинці. За три тижні тренувань інструктори-вагнерівці допомогли йому «змінити профіль». І невдовзі його відправили на розвідку у Волноваський район. Перше ж бойове завдання виявилося провальним: «розвідники» натрапили на засідку ЗСУ і вціліти вдалося лише трьом із 30 окупантів. Російські командири кинули своїх поранених на полі бою. Першу медичну допомогу він отримав уже від бійців ЗСУ, які взяли його полон.