Рівне Медіа

Якщо не карантин вихідного дня - то повний локдаун: уряд пригрозив українцям жорстким карантином

Фото - ілюстративне

У ці хвилини в Києві відбувається засідання Верховної Ради України. Перед народними депутатами виступив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, якого викликали в парламент, аби той прозвітував щодо боротьби з пандемією коронавірусу в Україні. Нагадаємо, що нині народні обранці розглядатимуть питання щодо скасування карантину вихідного дня, який запровадив Кабмін минулого тижня.

За словами прем'єр-міністра, якщо не забезпечити зменшення соціальних контактів, то вже за три тижні Україна може перетнути позначку в 20 тис. нових хворих щодня. Якщо не вживати заходів, то вже за місяць в Україні можуть закінчитися ліжкомісця для хворих на COVID-19, сказав Шмигаль під час свого виступу у парламенті.

Він також заявив, що Кабмін не вводитиме в Україні повний локдаун, поки є альтернатива – карантин вихідного дня. Втім, запевняє: якщо він виявиться неефективним або ж його не будуть дотримуватися, карантинні заходи таки посилять, зазначивши, що в такій ситуації уряд введе жорсткий карантин та повний локдаун щонайменше на три тижні.

"Рішення про повний локдаун не буде розглядатися до тих пір, поки в нас є альтернатива. Але над цією альтернативою потрібно працювати всім разом і досягти хоча б плато і зупинки зростання епідемії. Я не збираюся прикрашати ситуацію – взимку нас чекають складні часи,", - заявив Денис Шмигаль.

За його словами, результат зменшення захворюваності завдяки карантину вихідного дня можна буде побачити вже в найближчі два тижні. Він підкреслив, що Кабінет Міністрів буде запроваджувати більшість заходів, які прописані в планах дій і сценаріях розвитку щодо економічного відновлення й боротьби з пандемією коронавірусу.

"Основне завдання карантину вихідного дня – зробити так, щоб ми вийшли на плато за кількістю хворих. Тобто, зафіксували її на цифрах не більше як 12 – 15 тисяч нових випадків у день", – розповів Денис Шмигаль.

Читати також