Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Японський уряд дає Рівненщині гроші на 2 апарати ШВЛ

Рік тому рівненська благодійна організація «Серце дітям України» вирішила взяти участь у конкурсі на грантові кошти програми «Кусаноне» від уряду Японії. На меті було оновити медичне обладнання Рівненської обласної дитячої лікарні.

Саме такі непопулярні, але вкрай необхідні проєкти як ремонти відділень і купівля апаратури – це те, чим постійно займається організація. Останнє з наймасштабніших – абсолютне перетворення реанімації дитячої обласної лікарні.

На цей раз БО хотіла заручитися підтримкою уряду Японії задля модернізації апаратів штучної вентиляції легень в тій же реанімації. Усього їх там 18, а з них працює 12, а решта – потребують списання або ремонту, на який у медзакладу немає коштів. Про епідемію коронавірусу, що насувається на Україну, ще ніхто не підозрював, як і про те, наскільки затребуваними стануть ці апарати.

На початку лютого «Серце дітям України» отримало позитивну відповідьна участь у програмі «Кусаноне». Благодійна організація стала однією із чотирьох по всій Україні, яка пройшла відбір. Таким чином вона отримає 2 мільйони гривень на купівлю 2 апаратів ШВЛ «HAMILTON-C3». Вони поповнять відділення анестезіології та інтенсивної терапії  новонароджених і відділення анестезіології та інтенсивної терапії дітей старшого віку. Апарати ШВЛ зможуть врятувати не одне дитяче життя під час епідемії.

Довідка:

Уряд Японії надає Україні безвідплатну допомогу в межах Програми безпеки людини «Кусаноне» на загальну суму майже 500 тисяч доларів США для реалізації шести проєктів у сфері охорони здоров’я та освіти в різних регіонах України. 20 березня 2020 року Надзвичайний та Повноважний Посол  Японії в УкраїніКураіТакаші підписав шість грантових угод із благодійними та громадськими організаціями.

Програма «Кусаноне» спрямована на підтримку ініціатив, представлених громадами та громадськими об’єднаннями для задоволення базових потреб на місцевому рівні. Починаючи з 2002 року в Україні в межах програми «Кусаноне» профінансовано 150 проєкти на суму більше 10 мільйонів доларів США у сферах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту тощо. Ці гранти є частиною Офіційної Допомоги Розвитку Японії Україні. З початку встановлення дипломатичних відносин Японія надала Україні допомогу на загальну суму 3,1 мільярди доларів США.

Читати також