
Пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин планують провести у Дубенському районі, що на Рівненщині. Однак, у наступному році подібні заходи можуть проводитися і в частині Рівненського району.
Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА.
Кампанію проти сказу запланували на другу декаду вересня. Причиною таких заходів стало те, що за даними Держпродспоживслужби, вже на кінець серпня у Рівненській області зафіксували 31 випадок сказу у диких та домашніх тварин.
При цьому за весь період минулого року таких випадків було всього 30.
«Раніше приманки з вакциною для диких тварин розповсюджували за допомогою авіації. В умовах воєнного стану це заборонено. Тому вакцину будуть розкидати наземним методом. Для цього створюємо робочі групи, в які увійдуть, крім спеціалістів держпродспоживслужби, представники лісового та мисливського господарств, поліції, органів місцевого самоврядування та користувачі мисливських угідь", - зазначив Ігор Тимошенко.
Розподіл приманок з вакциною відбуватиметься у лісових та польових угіддях району, поза територіями населених пунктів та водойм. Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна.