"За цей бій ми не втратили нікого": історія гранатометника "Малого" з Рівненщини

У пресслужбі Рівненського обласного ТЦК та СП розповіли історію бійця Віталія на псевдо «Малий».

Як ідеться в дописі, такий псевдонім чоловік отримав через свій зріст - 170 см.

Віталій народився в селищі Рафалівка Вараського району.

"Ріс собі звичайнісіньким хлопчаком. Будував плани на життя. Працював фахівцем обліку товару, вірніше сказати — навчав інших. Потому теж працював для інших — був монтажником у телекомунікаційній компанії «Київстар». Виїхав за кордон працювати", - розповіфдають у Рівненському обласному ТЦК та СП.

Повномасштабне вторгнення зламало всі плани чоловіка. Уже 15 березня 2022 року "Малий" став до лав оборонців. Він потрапив до 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, де став гранатометником. І так почалося зовсім інше життя.

Бойове хрещення Віталій отримав на Донеччині. Богоявленка, Шевченко, Волноваха, Вугледар... Так тривало з червня до листопада 2022 року.

"Штурм почався десь о 5-ій вечора, — поринув у гіркі спогади "Малий". — І майже одразу ворожа граната залетіла в окоп. Вибух. Я нічого не чую та не відчуваю. Згодом розумію, що бій триває далі. Нас безперервно атакували аж до опівночі. Нас закидали гранатами, палили... Так, просто палили, щоб ми згоріли живцем. Але штурм було відбито. Ми вистояли. Ну, як ми?! Мої побратими. Адже я нічим не міг допомогти, був поранений та контузію отримав. І вже аж після опівночі нас, поранених, змогли евакуювати... Найголовніше, що за цей бій ми не втратили нікого. Лише були поранені, але всі — живі".

Реабілітація була тривалою. Герой досі ходить на милицях. Із літа 2023 року Віталій служить у взводі охорони Вараського районного ТЦКСП.

"Найбільше сподобалося, що на війні усі, як одна родина. Дуже дружні. Допомагають один одному. Я відчув себе у великій сім’ї, де всі стояли горою один за одним. Звісно ж, було і багато кумедних ситуацій — ми знаходили час, щоб посміятися. Ми жили життя. Яке могли, але жили", - розповів чоловік.

Як зауважують у дописі, "Малий" не засуджує тих, хто боїться йти захищати країну.

"Він теж боявся! Але пішов! І, як виявилося, боятися не було чого, бо кожної миті відчував поруч міцне плече побратимів!

А нині, молодий чоловік, сповнений енергії та бажання до життя, просто посміхається і каже, що пора шукати наречену!", - додають у повідомленні наприкінці.

Читайте також