Зав`язані очі та тростини: у Рівному молодь "відчула", як живуть люди з інвалідністю

Рівненська молодь на собі спробувала, як живуть люди з інвалідністю.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської обласної ради.

Два соціальні експерименти, що дозволили молоді відчути на собі виклики життя людей з інвалідністю, провели в Молодіжному просторі «НОТА» на базі Рівненської обласної бібліотека для молоді. Захід мав на меті підвищити усвідомлення важливості безбар’єрного простору та зацікавити учасників у вирішенні цієї проблеми.

Співорганізатором події став Євген Сивопляс, боєць 3-ї штурмової бригади, ветеран війни та голова ГО «Зруш скелю». За його плечима – важкі бої на кількох "гарячих" напрямках, три поранення й ампутація ноги. Після повернення з фронту та втрати нижньої кінцівки Євген присвятив себе роботі над створенням доступного середовища для всіх.

Активність відбулася в Рівному й учасники мали змогу провести по дві години в ролі людини з порушенням зору або з обмеженнями функцій нижньої кінцівки та відчути на собі виклики, із якими щодня стикаються люди з інвалідністю. Із зав’язаними очима та тростинами вони відвідували супермаркети, купували продукти, пересувалися громадським транспортом і долали інші повсякденні перешкоди. Супроводжували молодь інструктори, які забезпечували їхню безпеку та допомагали орієнтуватися.

Після практичної частини хлопці та дівчата зібралися обговорити пережите. Молодь ділилася своїми враженнями, і всі зійшлися на думці, наскільки непростими є буденні виклики, із якими стикаються люди з інвалідністю. Учасники активно висловлювали пропозиції щодо покращення умов у місті.Зокрема, ішлося про облаштування доступних пандусів, адаптацію громадського транспорту та створення інформаційних кампаній для підвищення толерантності суспільства.

Присутні погодилися, що такі заходи допомагають не тільки зрозуміти проблеми, але й надихають на пошук рішень для створення доступного середовища для всіх.

Читайте також