Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Збір чорниці на Рівненщині: де планують заготовити найбільше ягід

Ілюстративне фото

У Рівненській області триває сезон заготівлі чорниць. На сьогодні вже 129 підприємців подали заявки в обласне управління лісового та мисливського господарства на заготівлю чорниці в об’ємі майже 1400 тонн. Найбільше чорниць цьогоріч планують заготовити у держлісфонді Висоцького, Рокитнівського, Сарненського лісгоспів.

Повідомляють у Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

До слова, збір, заготівля дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.

Рівненська обласна рада погодила ліміти на заготівлю чорниці в об’ємі 4395 тонн. А для забезпечення постійного контролю в процесі заготівлі на території держлісфонду працюють спеціальні рейдові групи.

Для громадян, які заготовляють лікарські рослини, гриби, ягоди, горіхів тощо для власних потреб, жодних дозволів чи лісових квитків не потрібно.

Читайте також: На Рівненщині мешканцям дозволили збирати дикороси в лісі: але не всюди

Читати також

19.08.2022 Росіяни розширюють військову базу та аеродром біля Рівненщини

Як зазначається, росіяни розширюють інфраструктуру та шляхи сполучення казарм і десантних смуг військової бази в Лунинці, яка з лютого використовується окупантами як командний пункт у Брестській області. З цієї бази російські війська неодноразово обстрілювали Україну ракетами. Російські літаки виконували бойові завдання з аеропорту. Свідки бачили, як ракети кілька разів детонували на базі після невдалого зльоту та пошкоджували російські літаки, що поверталися з місій. До початку повномасштабного російського вторгнення військовий аеродром Лунинець був резервним і не мав стратегічного значення. У січні його відвідав Аляксандр Лукашенка, а через кілька днів після цього візиту аеродром зайняли окупанти. Військові бази в Лунинці, Барановичах і Зябрівці під Гомелем є головними стратегічними центрами російської армії в Білорусі. У серпні база в Зябровці була сильно пошкоджена ракетним обстрілом.