Рівне Медіа

Жителі Рівненщини боргують за газ майже 300 мільйонів гривень

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Станом на 1 лютого 2020 року заборгованість за газ мають понад 72% клієнтів ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ». Загальний розмір заборгованості за послуги газопостачання побутових споживачів Рівненщини становить 294 млн. грн, повідомили в "Рівнегаззбуті". Відповідно до Правил постачання природного газу, затверджених НКРЕКП, в разі несплати за спожитий газ постачальник має право здійснити заходи з припинення газопостачання.

«Кабінетом Міністрів України визначено «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» постачальником природного газу зі спеціальними обов’язками для мешканців Рівненської області. Компанія отримує газ від НАК «Нафтогаз України» для потреб населення, за умови здійснення розрахунків. Коли клієнти не платять за спожитий газ, виникає ланцюг неплатежів, який може призвести до припинення поставок газу для всієї області», - зазначила начальник відділу з продажів фізичним особам «РІВНЕГАЗ ЗБУТУ» Тетяна Парфенюк.

ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» звертається до споживачів з проханням вчасно розраховуватися за спожитий газ і щомісяця з 1 по 5 число передавати показання лічильника. В разі наявності простроченої заборгованості «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» вимушений здійснити заходи з припинення газопостачання.

На сьогодні в Рівненській області відключено від газопостачання 1325 споживачів, які мають значні борги за отримані послуги. Для відновлення постачання природного палива споживачу необхідно погасити заборгованість та оплатити послуги з відключення та підключення до газу. В деяких випадках їх вартість може скласти кілька тисяч гривень.
Якщо клієнт «РІВНЕГАЗ ЗБУТУ» не може самостійно оплачувати газ, потрібно звернутись до управління з питань соціального захисту населення, для оформлення субсидії. Допомогу на оплату за газ малозабезпеченим родинам надає держава, при зверненні громадян.

Читати також