Рівне Медіа

Зірвав первоцвіт на Рівненщині - плати штраф

З першими проявами весняного тепла можна побачити продаж первоцвітів, зокрема підсніжників (найчастіше) та цикламен. Повідомляє портал Острог.Район

З кожним роком кількість перших весняних квітів у лісах все зменшується. Адже при неправильному зборі пошкоджені цибулинки рослин не поновлюються, що призводить до втрати цілих їх популяцій. Чи варте кількаденне милування підсніжниками непоправних збитків довкіллю?

Продаж перших весняних квітів карається законом у вигляді штрафів та стягнення збитків за статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Варто знати, що:

  1. Одна зірвана з цибулиною квітка підсніжника – це вкрадене життя у 45 паростків, які вона могла б дати у майбутньому.
  2. Щороку в Україні знищують 25 мільйонів дикорослих квітів, 90% з них - червонокнижні підсніжники.
  3. За одну зірвану/знищену квітку первоцвітів – два різних штрафи. Перший – компенсація завданих навколишньому середовищу збитків (62 грн за одну квітку підсніжника, один листок черемші), другий – штраф відповідно до адмінпорушення.
  4. Штраф за знищення/торгівлю первоцвітами стартує від 510 грн і може сягати 3655 грн

Часто продавці маніпулюють тим, що квіти ніби-то вирощені в домашніх умовах або ж не належать до червонокнижних. Пам’ятайте, усі види підсніжників занесені до Червоної книги, і немає різниці, де вони вирощені – збут рослин заборонено!

Читати також