Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

ЗМІ дізналися, скільки вертольотів втратила Україна під час проривів на "Азовсталь"

Українські військові втратили щонайменше три вертольоти під час місій поставок їжі, медикаментів, боєприпасів та евакуації поранених із заводу "Азовсталь" у Маріуполі. 

Про це пише УП

Як відомо, поставки небом були єдним доступним варіантом. Адже із українськими захисниками було втрачено зв'язок, а росія захопила не лише сушу, але й море.

За поставки підкріплення і забезпечення у Маріуполь відповідало Головне управління розвідки. Для польотів використовували армійські вертольоти Мі-8. 

За словами керівника ГУР Кирила Буданова, до захисників із допомогою літали 16 військових гелікоптерів Мі-8, а одного разу вони привезли на завод 72 бійців полку "Азов".

Загалом, було 7 таких вертольотних місій.

Вночі, на дуже малих висотах, по маршруту, де, за розвідданими, була можливість обійти ППО, вони летіли в Маріуполь. Туди везли медикаменти, боєкомплект, їжу і воду, а назад завантажували важких поранених.

Журналісти з’ясували, що кілька вертольотів у таких місіях Україна втратила.

"На п'ятому польоті вперше групу засікли, коли вони повертались із Маріуполя, і один вертоліт збили", - сказало джерело. 

На сьомому заході так само на зворотному шляху одна вертушка загорілась і впала на окупованій території. Тоді з Дніпра підняли інший вертоліт, рятувальний, щоб витягнути тих, хто вижив. Але його уже чекала засідка, і з ПЗРК цей вертоліт збили. Так вони там тепер і лежать вдвох, як в кіно – один біля одного".

Останній, сьомий політ із забезпеченням відбувся десь на межі квітня-травня, днів за 20 до повного виходу захисників з "Азовсталі".

Читати також