Звільнена за аморальну поведінку вихователька дитсадка "Дивосвіт", що на Рівненщині, Віта Черешньовська, вдруге поновилась на посаді.
Відповідне рішення 6 березня прийняв Радивилівський районний суд.
Нагадаємо, ще у жовтні 2017 року Віту Черешньовську завідувачка дитсадка Лариса Музика звільнила за нібито аморальну поведінку. Зокрема за оприлюднене у соцмережах фото у купальнику на відпочинку з чоловіком.
Виховательку звільнили одразу ж після того, як вона вийшла з декретної відпустки.
Проте за першим звільненням вихователька поновилась на посаді.
Але вже в травні 2018 року, у день поновлення, Лариса Музика звільнила жінку вдруге. За тим же формулюванням - "аморальна поведінка". Крім того вказала ще один пункт - "прогул".
Нині ж цю справу також розглянули у суді, проте не виключено, що Лариса Музика захоче подати апеляційну скаргу.
- Думаю, що апеляцію (Музика, ред) обов'язково буде подавати. У них - така тактика. Але, я не думаю, що щось зміниться, адже перше і друге звільнення - аналогічні... Тому я вже не сумніваюсь, що апеляційний та Верховний суд будуть опиратись на рішення нашого районного суду, - розповіла "Рівне Медіа" Віта Черешньовська.
Наразі дитсадок, в якому працювала вихотвателька, вже ліквідований. Тож повернутись на роботу вона не зможе, але навіть, якби дитсадок існував, вона все одно туди не поверталась би, говорить Віта Черешньовська.
Сама Лариса Музика під час ліквідації закладу була звільнена, нині вона працює в районній газеті.
- Я б не хотіла туди повертатись, адже там багато людей, які з однієї сторони і підтримали мене, але робили це мовчки, адже боялися піти проти Музики. Ніхто не виступив за мене, хоча вони були в таких самих умовах, що і я, так само потерпали від Музикиних знущань, - говорить Віта Черешньовська.
За рішенням суду, виховательці мають виплатити 112 тисяч гривень за час вимушеного проугулу та моральну шкоду у сумі 20 тисяч гривень.
Крім того Віта Черешньовська додала, що суд виніс окрему ухвалу про те, що в діях Музики стосовно її звільнення наявний склад правопорушення за ст. 172 КК України (Грубе порушення законодавства про працю).
Цю ухвалу відправлено до прокуратури.
Додамо, що такі порушення караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років.