Доплавалися: біля рівненського басейну зводитимуть три будівлі 04 квітня 2017

Кілька років тому в Рівному депутати погодилися продати землю. Усе робилося для блага басейну. За переконанням, так він міг безперешкодно працювати і розвивати свою інфраструктуру. Цього просив місцевий університет МЕГУ. Зараз на вільній території будуть зводити аж три нові будівлі. Вони мають стати сусідами басейну. Самі ж депутати уже почали сумніватися у щирості намірів вузу. Хоч його ректор неофіційно декого із слуг народу запевняв, що це не будинки, а лише нові гуртожитки для студентів.

 Шість років потому

Рівненські депутати погодилися дати землю в оренду для приватного вищого навчального закладу у 2007 році. Продали ж земельну ділянку площею 10 734 м2, яка утворилася в результаті поділу, в 2011 році. Такі рішення були прийняті, аби новий власник басейну «Авангард» міг розвивати його інфраструктуру.

Згідно публічної кадастрової карти України, зараз там є чотири земельні ділянки. Вони знаходяться у приватній власності, а одну – орендують. На трьох із них має розпочатися зведення кількох споруд. Так зазначено у паспорті об’єкту, який вивісили на паркані.

А біля басейну вже вирили котлован.

«Думали про хороше», фото 4 влада

«Коли ми давали землю під обслуговування басейну, тоді не було жодних натяків на якісь будівництва. Усе було розраховано на те, аби басейн зробити кращим. Адже тоді це була чи не єдина водна споруда в Рівному. І вона перебувала не в найкращому стані. Взагалі у нас так побудоване законодавство, що місто може лише вирішувати питання із земельною ділянкою. Нагляд за тим, що на ній будуватиметься, уже мають здійснювати контролюючі органи», - розповідає секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук.

Усе і зразу

У державної архітектурно-будівельної інспекції Рівненщини за адресою вулиця Чорновола, 82а числяться аж три декларації. Зведення споруд розбито на три черги. Кожна з них починається на новій земельній ділянці. Будуватимуть всюди одне й те ж. Університет проінформував, що в кінцевому результаті там буде спортивно-оздоровчий комплекс з паркінгом, спортивним інтернатом, готелем та подальшою реконструкцією басейну. Невідомо, як цю справу юридично вирішили, але на фотографіях будівлі не надто схожі на заклади освіти.

Головний інженер проектної організації «А-2» Ігор Осадчий підтвердив, що було заплановано будівництво трьох об’єктів. За його словами, МЕГУ вже змінив проектантів. Тепер цим замаються не вони, а якась львівська фірма.


Зв’язатися із ректором Міжнародного економіко-гуманітарного університету Анатолієм Дем’янчуком не вдалося. Він уже кілька тижнів «футболить» журналістів. Особливо тих, які хочуть поговорити про роботу басейну.

Спочатку його підопічні кивали на фінансову перевірку. Вочевидь, це пов’язано із незрозумілими фінансовими операціями в Рівненських економіко-гуманітарному та інженерному коледжах. Вони засновані на базі МЕГУ. Про скандальну ситуацію писало видання «Press-centr».

Адже нещодавно було виявлено, що фінансові рахунки коледжу - порожні. Юристи МЕГУ зробили запит у Національний університет водного господарства, де директор коледжу Петро Тадеєв вважався штатним працівником, і виявилося, що він працював директором коледжу РЕГІК на громадських засадах. А далі пішло-поїхало. Стало відомо про додаткові угоди, додаткові оплати за навчання, про неіснуючі підготовчі курси, про те, що гроші перераховувалися у якийсь невідомий благодійний фонд. Призначили ряд перевірок і з’ясувалося, що впродовж тривалого часу основна частка витрат коледжу припадала на виплату заробітної плати вісьмом працівникам, а це приблизно 40% від усіх виплат на зарплату. Тому, аби діти довчилися, батьки додатково заплатили за півроку навчання.

Зараз у приймальній говорять, що ректор дуже зайнятий. Його мобільний теж не відповідає.

Нам стало відомо, що деякі депутати Рівнеради спілкувалися із Анатолієм Дем’янчуком з приводу будівництв. Ректор просив їх не гарячкувати. Нові об’єкти він пояснював просто: це гуртожитки для студентів.


Басейн закритий


Сам басейн уже давно не працює. Адже робота «Авангарду» стала збитковою через нові тарифи на природній газ. В зимові місяці лише опалення обходиться близько 100 тисяч гривень. Прибутку споруда не приносить. Бо в місяць басейн відвідує приблизно 100 людей. Усі витрати МЕГУ взяв на себе. Вже навіть скоротили обслуговуючий персонал: з 15 працівників залишилося працювати 5.

Обумовлено, що до вересня має завершитися реконструкція котельні. Споруда перейде на альтернативні джерела опалення. Хоч керівництво закладу насправді ще не вирішило, що буде робити. Обраховуються всі фінансові витрати.

Керівник басейну «Авангард» Микола Костюк говорить, що не знає нічого про нові будівництва. По-перше, це не його компетенція. По-друге, вони відбуваються на інших земельних ділянках.

«Це не моя територія. Нібито, та земля теж належить МЕГУ, але від будівництва до басейну метрова відстань. До моєї компетенції належать лише міні-футбольне поле та басейн», - каже Костюк.

Отож, звичайні працівники не можуть говорити, що насправді керівництво вишу задумало побудувати. Адже будуть мати проблеми на роботі. Самі ж очільники приватного навчального закладу робити це не надто поспішають. Варто додати, що, з новими змінами до законодавства, уже не можна буде писати в будівельній декларації одне – інше зводити, і потім переховуватися від перевірки. Просто так ви уже не здасте об’єкт в експлуатацію, а за усі відхилення від плану буде персональна відповідальність. Тому ніхто не зможе побудувати на увіреній йому землі для розвитку басейну кілька багатоповерхівок. Хоч яку б вони юридично грамотну назву не містили. Адже неправильно обіцяти всім одне, а потім робити інше.Богдан СЛОНЕЦЬ

 Юридичний супровід здійснюється медіаюристами Адвокатського бюро «Щербяк і партнери»:
м. Рівне, вул. Петра Могили, 22б, моб.: (097) 97-67-507, тел.: (0362) 45-45-62.

Додати коментар
  • Олег

    Треба просто глянути хто головний підрядник. Це фірма "Фіалка", яка досить давно "освоює" бюджетні кошти і повязана з керівництвом ОДА. Фактично буде три житлові висотки, 14 поверхів. ...

  • Микола

    Потрібно передати басейн в область. приватна структура не тяне його фінансово. нащо було його купляти??? як не можеш утримувати. а плавати ніде. басейн по категорії відноситься до міжнародного класу....