Зловживали алкоголем: у Рівному у співмешканців забрали п`ятьох дітей

У Рівному у чоловіка та жінки забрали п'ятьох дітей. 

Про це повідомляють у пресслужбі Рівненського апеляційного суду. 

Як зазначається, таке рішення стосовно батьків прийняв Рівненський міський суд, задовольнивши позов Служби у справаах дітей Рівненської міськради. 

У чоловіка та жінки є двоє спільних дітей, а у жінки - троє дітей від першого шлюбу. 

Так, розпорядженням Рівненського міського голови у 2020 році відібрано п’ятьох дітей від відповідачів у зв’язку з безпосередньою загрозою їх життю та здоров’ю.

Ще через пів року рішенням місцевого суду задоволено позов Служби про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав та передано органу опіки та піклування виконкому Рівненської міської ради для подальшого влаштування.

Спільним дітям відповідачів надали статус дитини, позбавленої батьківського піклування і направили на виховання та спільне проживання у дитячий будинок сімейного типу.

Вироком місцевого суду у 2020 році відповідача визнано винуватим за нанесення співмешканці тілесних ушкоджень середнього ступеня та завдання ножового поранення в грудну клітку у стані алкогольного сп’яніння.

Суду відомо, що після звільнення у 2021 році відповідач звертався з заявою до Рівненського міського голови з проханням про повернення йому на проживання, виховання  та утримання малолітніх дітей.

Проте оскільки відповідач на вчинив жодних дій щодо створення умов для проживання дітей, їх матеріального забезпечення, турботи про них, місцевий суд своїм рішенням позбавив обох батьків батьківських прав.

Відповідач оскаржив рішення суду першої інстанції до Рівненського апеляційного суду, просив скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове — про відмову у задоволенні позову.

Колегія суддів відмовила відповідачеві у задоволенні апеляційних вимог.

Як зазначається у матеріалах справи, відповідачі свідомо не виконують обов’язки щодо виховання та розвитку дітей, ведуть антисоціальний спосіб життя, є хронічними алкоголіками, тому місцевий суд дійшов обґрунтованого висновку про наявність правових підстав для позбавлення їх батьківських прав.

Відомо, що відповідач не подав суду жодного доказу на підтвердження навіть намагання виконувати ним свої батьківські обов’язки щодо дітей: створення умов для проживання дітей, їх матеріального забезпечення, турботи про них, як і не надав жодного доказу зміни способу життя: працевлаштування, позитивної характеристики за місцем проживання, довідки лікаря-нарколога про відсутність психічних та поведінкових розладів, які були наявні в нього внаслідок зловживання алкоголем.

Натомість відповідач неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення психологічного насильства стосовно літньої матері та за злісну непокору працівникові правоохоронного органу.

Апеляційний суд, залишаючи оскаржуване рішення суду попередньої інстанції без змін, прийшов до висновку, що відповідач не здатний забезпечити дітям їх розвиток у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним.

Рівненський апеляційний суд звернув увагу відповідача на те, що позбавлення батьківських прав не тягне для нього невідворотних наслідків, оскільки не позбавляє його можливості спілкуватися з дітьми й побачення з ними, а також права на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав за умови зміни своєї поведінки.         

Читайте також