1 березня — Міжнародний день боротьби з наркоманією

1 березня — Міжнародний день боротьби з наркоманією і наркобізнесом. Генеральна Асамблея ООН у 1987 р. проголосила цей день Міжнародним днем боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, визначивши тим самим усю важливість проблеми й проявивши свою рішучість розширювати міжнародне співробітництво для досягнення мети — світової спільноти, вільного від наркоманії.

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг вже налічує більше ста років.  Ця проблема вразила всі без виключення країни. За даними ООН, кількість людей, що мають залежність в світі - більше 200 млн. осіб.


В Україні налічується до 425 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків, третина з них – жінки.

Особливо проблема наркоманії в Україні стосується молоді, за даними міністерства охорони здоров'я, кожен п'ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних - це молоді люди у віці до 24-ьох років, які, по суті, і є генофондом нації.

Як стверджують лікарі, наркоманія – це соціальна проблема, яка має стояти на першому місці. 
Наркоманія – це Ахіллесова п’ята не одної людини, це проблема України вцілому. Вирішення проблеми наркоманії означає позбутися майже половини проблем, які постають перед державою та суспільством. Це першочергове завдання органів державної влади та громадян. Однак, зазвичай в нашій країні про серйозні проблеми згадують лише у пам’ятні дати.

Читайте також