Рівне Медіа

11 бурштинщикам з Рівненщини повідомили про підозру

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

11 мешканцям Рівненщини повідомили про підозру через організацію та участь в масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особою, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також опір та насильство щодо працівника правоохоронного органу. 

Прокуратура Рівненщини встановила організатора та виконавців злочинного угруповання, які поблизу місць незаконного видобутку бурштину систематично організовували та вчиняли порушення громадського порядку.

Відтак, встановлено, що злочинну групу створив мешканець смт. Клесова, до складу якої залучив односельців, з чітким розподілом функцій та ролей між ними. Спільники розробили план збору місцевого населення, готування та вчинення злочинів, пов’язаних з опором працівникам правоохоронних органів з метою перешкодити останнім виконувати службові обов’язки з виявлення та припинення фактів незаконного бурштиновидобутку.

На підставі здобутих слідчим та прокурором доказів встановлена причетність вказаних осіб до масових заворушень, організованих біля в’їзду в урочища «Смітник» та «Азалія» Сарненського району, де ними разом із місцевим населенням було заблоковано пересування працівників поліції та вчинено щодо них насильство із застосуванням фізичної сили, а також пошкоджено службовий автотранспорт.

11 учасникам організованої злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень та стосовно останніх судом застосовано запобіжні заходи у виді домашнього арешту. 

Довідково: відповідно до Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за вчинення вказаних злочинів у виді позбавлення волі на строк до 14 років.


Прес-служба прокуратури Рівненської області

Читати також