Рівне Медіа

15 підлітків, дитинство яких пройшло на Донбасі, покажуть виставу у Рівному

The Future of Europe – міжнародний освітній соціально-культурний проєкт для підлітків зі східної України (Донецька та Луганська області) та західної Німеччини. Учасники проєкту разом з українськими та закордонними менторами створили виставу від і для підлітків, яка буде показана в державних театрах в 16 містах України та на двох міжнародних фестивалях. «Майбутнє Європи» - вистава 15 підлітків, дитинство яких пройшло на Донбасі. З яких пазлів воно склалося, ким вони хочуть бути, яким бачать Європу, які питання ставлять дорослому світу - про це і інше у виставі. Це спроба щирої розмови про бажання нового покоління українців та німців, та дискусії після з глядачем в кожному місті, де відбудеться показ.

У серпні 2019 року всі учасники побували у м. Кельні, Німеччина. Де під час мистецьких воркшопів та спілкування зі своїми однолітками, формували тексти для вистави, самостійно обираючи теми та висловлювання, які важливі для них. Створення самої документальної вистави відбувалось з Києві під час творчого табору. Вистава орієнтована на глядацьку аудиторію від 14 до 20 років. Після кожного показу проводитиметься обговорення та відкриті дискусії.

Кураторами вистави є Андрій Май від України та Світлана Фурер від Німеччини, керівниця проєкту Євгенія Відіщева. З 2 по 12 жовтня учасники відправляються в автобусний тур з показом вистави у 9 містах з Західної, Південної та Центральної України:

  • 3 жовтня / Рівне / Рівненський академічний обласний театр ляльок
  • 4 жовтня / Луцьк/ Волинський академічний обласний театр ляльок
  • 5 жовтня / Львів / Львівський обласний театр ляльок
  • 7 жовтня / Івано-Франківськ / Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім.Івана Франка
  • 8 жовтня / Хмельницький / Хмельницький академічний обласний театр ляльок
  • 9 жовтня / Вінниця / Вінницький обласний будинок учителя
  • 10 жовтня / Одеса /
  • 11 жовтня / Миколаїв / Чорноморський національний університет ім. Петра Могили
  • 12 жовтня / Херсон / Херсонський обласний академічний музичнодраматичний театр ім. Миколи Куліша. 

Перший показ вистави в форматі work-in-progress також відбудеться на міжнародному освітньому драматургічному фестивалі «Тиждень Young» в рамках фестивалю «Тиждень актуальної п’єси» в м. Київ 2 жовтня. Проєкт планується , як сталий. Отже , наступного року сьогоднішні глядачі зможуть бути обраними до нової програми , побувати у Франції, та так само поділитися своїми креативними думками з однолітками, під час новоствореної вистави.

Організатори: Громадська організація “ВІДЛІК ПРОДЖЕКТС” За підтримки Українського культурного фонду, державних театрів за участі українських і закордонних митців.

Читати також