Добре, що існують способи виконувати домашні справи максимально швидко та ефективно, не вдаючись до безлічі дорогих небезпечних хімічних засобів. Догляд за ванною кімнатою та санвузлом. Знадобиться мило та спирт.
- Ванну з акрилу підтримувати в чистоті просто і без спеціальних хімікатів. А з однією лише допомогою недорогого рідкого мила чи навіть засобу для миття посуду.
- Чим відмити пожовклу ванну? Якщо емаль ванни втратила блиск і пожовкла, спробуйте повернути їй білизну за допомогою підігрітого оцту з розведеною в ньому щіпкою солі. Ну а іржа з ??емалі, фаянсу та мармуру видаляється сумішшю перекису водню (9 частин) та нашатирю (1 частина).
- Змішайте 3 літри теплої води з чашкою горілки (ще краще спирт), половиною чашки оцту та чвертю чашки соди. Нанесіть отриманий склад на поверхню ванни, що помутніла від часу, і залиште так на півгодини. Потім промийте і переконайтеся, що ванна стала помітно біліша.
- Завжди промивайте ванну та піддон душової кабінки після використання. Бажано, із застосуванням антибактеріального засобу. Справа в тому, що на бортах, стінках та піддоні залишаються мікрочастинки нашої шкіри разом із бактеріями. Їх важливо видаляти своєчасно, щоб ванна (душова кабінка) стала розсадником патогенних мікроорганізмів.
- Як очистити шторку ванни? Шторку, що закриває ванну, перуть у мильній воді і потім просто у воді полощуть. Якщо вона занадто забруднилася - у воду в момент полоскання додають 1-2 ковпачка відбілювача.
- У теплій воді з пральним порошком миють і традиційний гумовий килимок. Розстилають його лише після того, як гума повністю висохне.
- Як очистити насадку для душу? Очистити від вапна та іржі лійку (насадку) душу простіше, ніж здається. Треба помістити її у пластиковий пакетик з оцтом усередині, зав'язати та залишити на ніч. Оцтом видаляють плями з кранів, трубок і шлангів.
- Ще один домашній метод чищення кранів – посипати їх сіллю та побризкати оцтом або лимонним соком. Кислота розчинить, а сіль «витягне» іржу на себе.
- Керамічну плитку на стінах санвузла миють теплим содовим розчином. А сірі шви між плитами шліфують та відбілюють шматочком крейди.
Лайфхак. Не поспішайте викидати бульбашки з-під ефірної олії. Поставте їх у відкритому вигляді десь у ванній або туалеті - за бачком, на полиці за шампунями. Гарантуємо: освіжувач повітря довго не знадобиться. - Стеля ванної кімнати доводять, як кажуть, у божеський вигляд за допомогою труби пилососа або швабри зі щіткою, обмотаною сухою, не жорсткою тканиною.
- Забилась раковина? Не потрібно викликати сантехніка, спробуйте впоратися самостійно. Розкришіть 4 таблетки Алка-Зельтцера прямо в отвір і влийте туди ж ложечку оцту. Коли припиниться шипіння, промийте зливний отвір окропом.
- Засміявся злив у самій ванні? Закрийте всі отвори, включаючи раковину у ванній та мийку на кухні. Наповніть ванну та раковини водою, а потім одночасно відрийте всі зливи. Поки стікає вода, енергійно працюйте вантузом.
- Налийте в пляшку з пульверизатором звичайну горілку і вранці (або ввечері, вирушаючи спати) збризкуйте нею ручки, крани, змішувач... Це займає мінімум часу, але допомагає підтримувати необхідний рівень гігієни.
- Щоб дзеркало не запотіло, його протирають краплею гліцерину. Або ложечкою желатину, розведеного в пів чашки води.
- Покладіть на дно мильниць тонкі шматочки поролону (зріз кухонної губки), і мило не перетвориться на жижу.
- Прекрасний засіб для раковини – дитяче масло. Загалом крапля на чистій ганчірочці… І поверхня сяє, як самовар під час свята.
Намагайтеся підтримувати чистоту у ванній кімнаті і вам не потрібно буде вдаватися до хімічних миючих засобів.