Стрітення Господнє входить до переліку дванадесятих свят, які приурочені важливим подіям у житті Ісуса Христа. За новим календарем дата його святкування змінилася.
За новим календарем, на який від 1 вересня 2023 року перейшли УГКЦ та ПЦУ, деякі церковні свята отримали нові дати святкування (на 13 днів раніше). Зокрема, Стрітення Господнє ми будемо святкувати 2 лютого (за старим календарем — 15 лютого).
Це день, коли віряни вшановують зустріч Ісуса Христа, Сина Божого, з народом. Адже саме цього дня, згідно з церковними переказами, Діва Марія та Йосип принесли новонародженого до храму, щоб подякувати Господу. У святині на них уже чекав Симеон Богоприємець, який і став символом народу. Він жив майже 300 років, очікуючи зустрічі з Ісусом. Щойно він узяв малюка на руки, то одразу помер. Цим він визнав у Христі Визволителя, про якого йшлося у пророцтві.
Традиції:
- На Стрітення Господнє віряни обов’язково ходять до церкви на святкову службу.
- Цього дня також освячували воду та свічки. Вважається, що поки горить освячена на Стрітення свічка, доти вона оберігає від горя, біди та хвороб. А Стрітенську воду використовували для зцілення.
- Хочеш дізнатися, чи врожайний буде рік? Для цього потрібно на ніч виставити на вулицю тарілку з зерном. Якщо зранку на зерні буде роса — рік буде врожайний, якщо зерно буде сухе — очікуй поганого врожаю.
- Можна попросити у Господа допомоги у справах та здійснення заповітних бажань.
Що заборонено робити на Стрітення Господнє
Цього дня існує низка заборон, яких варто дотримуватись:
- Не можна прибирати в хаті. Краще зробити це напередодні та зустрічати свято у чистій оселі.
- На Стрітення не варто займатися рукоділлям.
- Також у це свято не потрібно займатися важкою фізичною працею.
- Якщо плануєш чи вже робиш ремонт у квартирі — відклади усі справи на інший день.
- Як і в усі церковні свята, не можна лаятися, сваритися та бажати іншим лиха.
- За можливості утримайся від далеких поїздок, оскільки можна потрапити у біду.
- На Стрітення не можна вживати алкоголь.