Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

28 червня розпочався Петрів піст: що потрібно знати

28 червня розпочався Петрів піст — один із двох літніх постів, він готує християн до дня пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Повідомляють на сторінці Рівне.Голос церкви

СЕНС ПЕТРОВОГО ПОСТУ

Петрів піст, як і будь-який з чотирьох багатоденних постів у році, спонукає людей до самовдосконалення, до перемоги над гріхами і пристрастями. 

"Не кожен з нас може постити так строго, як це пропонує Церква, але кожен з нас може засвідчити те, що він частина Церкви, — дотримуючись посту в міру своїх сил і з усією щирістю. Міру посту найкраще узгодити з духівником",- зазначають у мережі.

ІСТОРІЯ ПЕТРОВОГО ПОСТУ

Про Петрів піст відомо давно, однак раніше християни не пов’язували цей піст з ім’ям Петра і Павла. Він існував для тих, хто з якоїсь причини не зміг постити у Великий піст перед Великоднем.

У Константинополі й Римі побудували храми в ім’я апостолів Петра і Павла. В Константинополі храм освятили в день пам’яті апостолів — 12 липня за новим стилем.

З IV століття багато святих отців писали у своїх працях про Апостольський піст: наприклад, Афанасій Великий, Амвросій Медіоланський, Лев Великий, Феодорит Кирський.

ЛІТНІ ПОСТИ

Влітку у православних християн два пости — Петрів і Успенський.

Петрів піст називається так на честь святих апостолів Петра і Павла. Він встановлений в пам’ять про те, як апостоли постили перед євангельською проповіддю всьому світу. Цей піст ще називають Апостольським.

Початок Петрового посту — завжди в понеділок через тиждень після свята Трійці (П’ятидесятниці). Дата Трійці залежить від дати святкування Великодня, тому початок Петрового посту припадає на різні дати. І триватиме він може від 8 до 42 днів. Закінчується Петрів піст завжди 12 липня.

Успенський піст — найкоротший з церковних багатоденних постів. Православні християни постять з 14 до 27 серпня і готуються до двох свят — Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

ЯК ПОСТИТИ У ПЕТРІВ ПІСТ

Взагалі, звичайним людям встановлено не такий строгий піст, як монахам. Якщо вам з яких-небудь причин не можна дотримуватися всіх правил посту (а в монастирському Статуті передбачені більш суворі правила, наприклад, сухоїдіння (їжа без олії) в окремі дні Петрового посту), можна обмежувати себе в інших, не гастрономічних речах.

Вважається, що у всі дні посту, крім середи і п’ятниці, віруючі можуть їсти рибу.

Читати також