3 обов`язкові процедури для винограду восени: плодоноситиме, як шалений

Щоб ліана була здоровою та плодоносила на наступний рік, восени потрібно подбати і зробити кілька процедур.

Обрізка

Насамперед потрібно зайнятися обрізанням. Осіннє обрізування винограду проводиться після перших заморозків, обов'язково після осаду листя. Саме в цей час лоза припиняє процес затвердіння, тому на пагонах слід залишити лише частину, яка стала дерев'яною до морозу.

Невелике попереднє обрізання можна проводити вже у вересні. Якщо обрізка пройде надто рано, коренева система та лоза не отримають необхідної кількості поживних речовин. А ці поживні речовини дуже важливі для подальшої зимівлі. Якщо пізно обрізати, то лоза може травмуватися, адже під впливом холоду вона стає дуже крихкою.

Профілактика

Відразу після того, як виноград обрізали, слід зробити профілактику від хвороб та шкідників. Це можна робити мідним чи сталевим купоросом. Робити обробку слід за температури не менше 5 градусів тепла. Якщо температура повітря буде нижчою, ефекту від обробки не буде жодного. 

У листопаді можна провести іншу обробку – від павутинного кліща. Він стійкий до морозів, бо зимує на гілках під корою, а навесні ушкоджує листя. Тому можна побачити жовте та опале листя вже влітку.

Добриво

Добрива також є основою сильного куща і великого врожаю. Удобрювати ґрунт під виноградом слід раз на 4 роки, восени. Найкраще для цього підійде органічне добриво.